etuliacik
19.09.19,21:21
Dobry den,

prosim Vas o usmernenie nakolko takuto fakturu evidujem prvykrat.
Obdrzala som od konatela sro doklad FA a nasledne aj doklad z registracnej pokladne za ubytovanie zo sluzobnej cesty vo Finsku.
Na doklade je vycislena aj finska DPH dokonca dvojaka 10% aj 14%.

Aky je prosim spravny postup a ako to zauctovat? Platba sa uskutocnila v hotovosti. Mam FA zauctovat na 512/321 a DPH na 548? Co to som sa docitala aj tu na porade len je to spred niekolkych rokov aj som si daco nastudovala ohladne vratenia dane.

Dakujem.
avalik
19.09.19,19:39
ak doklad nie je faktura na firmu, t. j. firma nezabezpecila zamestnancovi ubytovanie, potom
tento dokkad o cene za ubytovanie zahrnut do vyuctovania pracovnej cesty, DPH neriesis
mondes
19.09.19,20:23
Áno, Váš postup je správny. A po dosiahnutí konkrétneho zákonného limitu výšky DPH môžte žiadať o jej vrátenie.
etuliacik
20.09.19,10:19
Ďakujem za vaše reakcie. Fa je vystavená na firmu a fínska DPH nedosiahla limit na vrátenie tých 50 eur. Takže mám teraz ako postupovať? Mám použiť samozdanenie, či ako mám riešiť DPH?

Ďakujem.
mondes
23.09.19,06:22
Základ DPH samozdaniť a DPH zaúčtovať ako nedaňový výdavok.
M@jka
03.10.19,07:56
Ten limit sa spočítava za celé účt.obdobie a má sa to samozdaniť? To mi nejako ušlo, kde to je v zákone a kedy sa to má samozdaniť, na konci účt.obdobia, keď nie je čiastka DPH do limitu? alebo Ti nevrátia DPH ?