Roman1
03.09.06,17:19
Na osobnom motorovom vozidle financované na základe zmluvy o Autokredite - úver bola spôsobená totálna škoda. Náhradu od poisťovne obdržala financujúca spoločnosť. Pri vyraďovaní postupujeme podľa §19 ods. 3 písm. d.
Ako postupujeme pri odpise záväzku - úveru? Je to §17 ods 3 písm.g..
Melnick
03.09.06,16:31
Vladimír Ozimý
06.09.06,12:07
no ten ods 3 pism g sa mi hodí na majetok hmotnej povahy nie na úver docela nechápem čo a aký úver možno by bolo lepšie viac napísať k tomu
apo
15.09.06,18:18
Na osobnom motorovom vozidle financované na základe zmluvy o Autokredite - úver bola spôsobená totálna škoda. Náhradu od poisťovne obdržala financujúca spoločnosť. Pri vyraďovaní postupujeme podľa §19 ods. 3 písm. d.
Ako postupujeme pri odpise záväzku - úveru? Je to §17 ods 3 písm.g..
Auto kredit je klasický úver, ktorý poskytuje nebankový subjek - napríklad lízingová spoločnosť.

Pri rozhodovaní či zobrať úver od Autokreditu, alebo finančný lízing som dosel k tomu, že úver je ručený motorovým vozidlom takže nejde o extra rozdiel oproti finančnému lízingu.

Rozhodol som sa pre lízing s pripoistením cca 400 Sk mesačne k nároku na plnenie voči mne ako nájomcovi v prípade totálnej škody alebo krádeže.

Ku konkrétnej otázke.
Postup je štandardný ako pri hocijakej škode nakoľko si bol vlastníkom vozidla. Utešiť Ťa môže iba to, že celá zostatková cena Ti pôjde do nákladov.

Aby si sa netešil, že si získal cenu útechy vo forme zníženia nákladov o celú zostatkovú cenu budeš musieť zvýšiť základ dane o sumu úveru ktorý už nebudeš splácať. Takto je to spravodlivé z pohľadu dane z príjmu.

Dúfam iba, že totálna škoda bola dosť skoro po nadobudnutí vozidla, lebo inak je to ťažká finančná ujma.

apo
Valinka7758
13.03.10,11:03
prosím Vás, a čo v takom prípade,ked ZC je vyššia ako poist.plnenie,ktoré dostane uverova spoloč.? Plnenie bude v novom roku a totálna škoda je v starom roku, ako je to z hľadiska dani z príjmu