KatkaMatka
21.09.19,22:12
Dobry den, chcem sa opytat co by pre mna znamenalo ak by som kupila dom ktory, nieje na vysporiadanom pozemku? Majitel domu je dedic po bratovi, ale pozemok okolo domu co cini cca 7arov tak ten je na viac ako 10 majiteloch v katastri.Ti majitelia ktory su zapisany v katastri su tiez len dedicmi. Dom je z 57 roku a pozemky vyaporiadane sice boli, nakolko dedic domu ma doklady ale neboli zapisane do katastra a teda niesu platne. Co mi mozu ti majitelia pozemkov?
Chobot
21.09.19,20:15
Tebe nič, ale môžu prísť do záhrady a pestovať tam mrkvu. Tým, že sú majiteľmi pozemku, majú právo prístupu na ten pozemok. Teoreticky sa ti môže stať, že sa ráno zobudíš a cudzí ľudia sa budú prechádzať po záhrade.
dmc
22.09.19,05:07
budes majitelkou domu - nie vsak pozemku. Ak chce predajca predat -nech si to da do poriadku. Inak kupujes macku vo vreci. A macka vie byt ku....a.
sito
22.09.19,06:55
Môžeš! Ale, nekupuj! Kúp dom, od vlastníka, ktorý vlastni dom a aj pozemok pod domom. To bude fajne. :);)
misoft
22.09.19,12:12
...a navyše - môžu si pýtať i prachy za to, že sa prechádza po ich pozemku, že dom stojí na ich pozemku....
vicktor
23.09.19,06:59
Doplnok pre Katku: prechadzat sa tam mozu nielen rano po zobudeni, ale kedykolvek. Aj ovocie obrat.
Ma dom vchod z verejneho chodnika? Ak nie, nemusia ti dovolit prejst ich zahradou domov.
Nech to predavajuci da do poriadku.