abnormalTD
22.09.19,19:56
Zdravím. Ja by som sa chcel opýtať. Máme taký problém že priemer komína je menší ako dymovod z krbových kachiel. Logické by bolo kúpiť iné ale ako som sa dozvedel tak vraj také malé kachle niesu. Viete mi poradiť čo by sa dalo robiť?
abnormalTD
22.09.19,18:23
Tak ťah nieje dobrý, dym sa nám vracia späť pokiaľ niesu kachle plne otvorené, hlavne keď fúka vietor. Ja sa v tom nevyznám takže akú redukciu máte na mysli? Prechod dymovodu do komína?
abnormalTD
22.09.19,20:40
Áno pri rozkurovaní dymí aj keď príklad am tak dymí. Musí dobre horieť aby nedymilo. No a redukcia to zlepší? Čo viem tak hore na komíne je širšia rúra ale to mi je na dve veci. Ono možno aj tie kachle sú naprd ale skúsim tú redukciu, je to lacnejšie tak dúfam že to zaberie.
bodliak
23.09.19,07:42
A teraz to máš napojené ako ? Píšeš, že dymí ... tak to napojené už je, nie ?
abnormalTD
23.09.19,07:56
Áno už je napojené, nerobil som to ja už to bolo spravené. Dymovod z kachlí ide do komína, komín je starí a užší ako dymovod. Ono nieje problém kým sú kachle plne otvorené Ale zase aby to kurilo vkuse naplno tiež nieje ktovie čo a samozrejme že keď fúka vietor tak môžu byť aj otvorené tak dymí
vicktor
23.09.19,08:33
AKO je to napojene?
Jedine tou redukciou (kratka rura s roznym priemerom na dvoch koncoch).
bodliak
23.09.19,08:46
Takže redukciu už máš.
bodliak
23.09.19,08:48
1. Komín vyčistiť.
2. Dymovod z kachlí s čo najmenším počtom kolien, čo najväčší polomer ohybu...
3. Ak sa dá, komín predĺžiť - ale rozumne, nie len obyčajná plechová rúra...
4. Na vrch komína kohúta, zlepší to situáciu, ak fúka vietor.
pavol54
23.09.19,08:57
Je vyčistený čistiaci otvor naspodu komína? To sú také dvierka rúra od kachieľ by mala vstupovať do komína aspoň 1 m nad týmto otvorom. Signálom jeho nefunkčnosti je dobrý ťah pri otvorených kachľových dvierkach. Dokonalosť komína alebo dobrý ťah posúdiš ak otvoríš spodné dvierka zapáliš noviny vložíš do vnútra a tie horia deflačne (taký hukot)
buchač
23.09.19,12:25
že priemer komína je menší
=============
Aký je ten priemer ?
O aké kachle sa jedná...presný typ.