miška06
25.09.19,10:04
Ahojte, ako zaúčtujem sponzorské a či je to daňový výdavok? Ďakujem.
ivka70
25.09.19,10:16
si dala ci dostala a na zaklade coho?
miška06
25.09.19,10:38
som dala finančnú čiasktu na základe sponzorskej zmluvy
ivka70
25.09.19,10:39
cize ty ako podnikatel si uzavrela s nejakym sportovcom ci kym sponzorsku zmluvu a na jej zaklade si dala peniaze?
ivka70
25.09.19,10:42
https://www.danovecentrum.sk/aktuality/sponzorstvo-v-uctovnictve-a-v-zakone-o-dani-z-prijmov-toptema-dc-12-2018.htm
Sponzorské ako daňový výdavok u sponzora
V zmysle § 17 ods. 19 písm. h) zákona o dani z príjmov sú uznanými daňovými výdavkami aj výdavky na sponzorské, avšak daňovými výdavkami sú až po zaplatení.

Ďalej musia byť splnené tieto podmienky:

sponzorský dar bol poskytnutý počas obdobia trvania zmluvy o sponzorstve v športe,
uznajú sa výdavky len vo výške, v akej boli sponzorovaným športov*com reálne v tomto zdaňovacom období aj použité a
sponzor vykázal kladný základ dane.

Účtovanie sponzorského
https://podpora.financnasprava.sk/393384-%C3%9A%C4%8Dtovanie-sponzorsk%C3%A9ho