Zuzana Mikulčíková
25.09.19,12:42
Dobrý deň poprosím len či som urobila správne, v jeden deň mi boli doručené 2 exekúcie na jedného zamestnanca, jedna je označená ako v exekučnom konaní prvá a tú som tak aj nahrala do programu a ďalšia bola označená ako druhá, ale keď som si ich preštudovala zistila som že predchádzajúci zamestnávateľ stŕhal z výplaty len na tú prvú... mne to program vypočítal v pomernej časti ako má byť podľa exe. poriadku. Ja len aby som neurobila niekde chybu.... Z druhej exekúcie nie je nič odpočítané, zamestnanec mi nedoručil zatiaľ žiadne doklady od predchádzajúceho zamestnávateľa ....
Zuzanka_ba
25.09.19,11:34
Jedna exekucia je uvedena na zapoctovom liste od predchadzajuceho zamestnavatela a druha nie je? Alebo odkial si cerpala informaciu ze na prvu exekuciu predchadzajuci zamestnavatel robil zrazky...
Obidve su prednostne / neprednostne alebo ake?
Mala by si temu priradit do Mzdy a personalistika, nie Uctovnictvo a dane
Zuzanka_ba
25.09.19,11:36
Prisli ti pri tych exekuciach Prikazy na zacatie exekucie, Exekucne priakazy, alebo obidvoje naraz..?
Zuzana Mikulčíková
25.09.19,12:11
Zdravím, prišli mi 2 príkazy a bola tam aj kópia pre toho čo mu zrážal predtým a podľa toho som zistila že mu z výplaty zrážali tú prednostnú.... tá druhá sa suma nemenila len úroky narástli....
Zuzanka_ba
25.09.19,12:35
prišli mi 2 príkazy a bola tam aj kópia pre toho čo mu zrážal predtým a podľa toho som zistila že mu z výplaty zrážali tú prednostnú - Z toho vyplyva ze by si mala zachovat poradie ako bolo u predchadzajuceho zamestnavatela, t.j. zrazat budes prednostnu pohladavku na ktoru zrazal aj on, a dalsiu pohladavku, aj ked ti prisla v ten isty den, das ako druhu v poradi. Na druhu pohladavku zacnes zrazat, az ked bude ukoncena prva pohladavka.
Jana Motyčková
25.09.19,14:31
Vyžiadaj si od zaestnanca zápočtový list alebo požiadaj exekútorov, aby uviedli, kedy ich exekúcie boli doručené minulému zamestnávateľovi. Podľa toho určiš poradie.