stratena
04.09.06,05:55
dobrý deň, ak zamestnancovi plynie vypovedna dvojmesacna lehota od 1. septembra do 31. oktobra a zamestnanec sa rozhodol tieto dva mesiace uzatvorit aj dohodu o vykonani práce. Je zamestnanec zo zákona povinný oznámiť zamestnávateľovi , u ktorého mu plynie výpovedná lehota a je zamestnaný u neho na TPP na dobu neurčitú oznámiť mu, že budem pracovať na dohodu u iného zamestnávateľa? potrebujem písomný súhlas?
Dakujem
alušik
04.09.06,05:13
A má tento zamestnanec v zmluve alebo nejakej inej dohode so zamestnávateľom písomne uvedené, že na výkon prác mimo pracovného pomeru potrebuje jeho písomný súhlas?
Zákonník práce umožňuje uzatvoriť súčasne viac pracovných pomerov, takže zamestnanec by za normálnych okolností nepotreboval nejaký súhlas zamestnávateľa. No stretla som sa v pracovnej zmluve s kadečím...;)
dana9
04.09.06,05:44
dobrý deň, ak zamestnancovi plynie vypovedna dvojmesacna lehota od 1. septembra do 31. oktobra a zamestnanec sa rozhodol tieto dva mesiace uzatvorit aj dohodu o vykonani práce. Je zamestnanec zo zákona povinný oznámiť zamestnávateľovi , u ktorého mu plynie výpovedná lehota a je zamestnaný u neho na TPP na dobu neurčitú oznámiť mu, že budem pracovať na dohodu u iného zamestnávateľa? potrebujem písomný súhlas?
Dakujem

písomný súhlas by bol potrebný, bez ohľadu na plynutie výpovednej doby, v prípade, ak by išlo o činnosť podobnú alebo zhodnú s predmetom činnosti zamestnávateľa. Ale vzhľadom na to plynutie VD už ZĽ nemá reálne prostriedky na postihnutie ZC.

dana:)
dana9
04.09.06,05:45
mimotemy Sekule? Poznám :D

dana
stratena
04.09.06,05:53
dobre som pochopila ak nemam v zmluve napisane ze potrebujem suhlas od zamestnavatela a nebudem vykonavat podobnu cinnost ako zamestnavatel tak ten suhlas nepotrebujem a co to znamena ohladom tej vypovednej lehoty. Nema narok ma postihovat?
dana9
04.09.06,05:58
dobre som pochopila ak nemam v zmluve napisane ze potrebujem suhlas od zamestnavatela a nebudem vykonavat podobnu cinnost ako zamestnavatel tak ten suhlas nepotrebujem a co to znamena ohladom tej vypovednej lehoty. Nema narok ma postihovat?


Aj keby to bolo v zmluve, tak ide o neplatné ustanovenie, aj keď to ZĽ často dávajú do PZ. Dôležité je posúdenie, či ide o podobnú/zhodnú činnosť ako má ZĽ. Ak o takú činnosť nejde, tak môžeš s pokojným svedomím dohodu uzavrieť.:cool:

Výpovednou dobou som mala na mysli , že ZĽ, aj keby bol potrebný súhlas a on by ti ho nedal, tak by už ba teba nemal ako tlačiť. napr. prostredníctvom hrozby výpovede (keďže ide o porušenie pracovnej disciplíny), prípadne nevyplácaním prémií... Tiež už má ZĽ dosť krátky čas, aby to vôbec zistil :rolleyes:

dana:)
stratena
04.09.06,06:26
je podobná pracovná cinnost alebo zhodna ked robim v uctovnickej firme uctovnictvo pre klientov ale len uctovnictvo nie mzdovu agendu a idem robit do firmy ktora ma iny predmet cinnosti gastronomia, tiez uctovnicku ale len mzdovu a budem robit ekonomku?
dana9
04.09.06,06:35
je podobná pracovná cinnost alebo zhodna ked robim v uctovnickej firme uctovnictvo pre klientov ale len uctovnictvo nie mzdovu agendu a idem robit do firmy ktora ma iny predmet cinnosti gastronomia, tiez uctovnicku ale len mzdovu a budem robit ekonomku?

Z toho, čo píšeš tak je to na hrane, aj keď sa prikláňam k tomu, že by sa dalo odôvodniť, že súhlas nepotrebuješ, (posudzuje sa to, čo robíš ty, nie predmet činnosti nového ZĽ), vzhľadom na to, že náplň práce nebude úplne totožná a aj funkcia (pracovná pozícia) bude odlišná.
Ale závisí to od uhla pohľadu.:confused: Predovšetkým treba porovnať náplne práce.

dana:)
stratena
04.09.06,06:52
ok dakujem porovnam :cool:

mimotemy tesim ze poznas moj rodny kraj :p