Geronimo99
25.09.19,16:02
Dobry den prajem,pred rokom som podpisal exkluzivnu zmluvu na prenajatie priestorov/kancelarie/ s realitnou kanceláriou, na dobu neurcitu.Presiel rok,priestory niesu prenajate a teraz ked som chcel exkluzivitu a zmluvu na dobu neurcitu zrusit,tak realitna kancelaria stym nesuhlasi,vyhrazaju sa mi,ze musim zaplatit zmluvnu pokutu a ze nemozem ,zmluvu zrusit. je toto vôbec mozne??Ved ja nemozem vo svojom vlastnom priestore robit nic,lebo oni ho maju na ponukanie?/povedal som,ze si tam idem urobit byt.Nesuhlasia,ze oni maju priestor exkluzivne na dobu neurcitu,na ponujkanie do prenajmu ako realitka. Poradte mi co spravit,ist na policiu,zavolat televiziu a zverejnit meno realitky? Prosim o naozaj odbornu radu.Dakujem
Tweety
25.09.19,14:04
Predtým, ako niečo podnikneš, pozri do zmluvy s ktorou si súhlasil.
Geronimo99
25.09.19,14:08
rozumies tomu trosku? Ak preposlem zmluvu,kde odstranim nazov realitky,tak by bolo mozne nejak poradit?Dakujem pekne,ved som rukojemnik vo vlastnom dome,nemozem prenajat ,ani prerobit priestor,lebo oni nikoho nenasli.((
buchač
25.09.19,14:20
Nesuhlasia,ze oni maju priestor exkluzivne na dobu neurcitu,

" Obsah exkluzívnej zmluvy:
...
...
Chýbať nesmie dĺžka trvania zmluvy, teda dátum, do ktorého je spoločnosť na základe zmluvy oprávnená a poverená v danom obchode zastupovať klienta. "

To znamená presný dátum.
Exkluzivita sa spravidla dáva na 2-6 mesiacov...potom sa môže (nemusí) predlžiť.

Je nemysliteľné, že ak by k predaju v tejto dobe nedošlo, tak by sa exluzivita pretiahla na roky - doba neurčitá.

Zmluva sa dá zrušiť vždy...síce niekedy ale s tou pokutou.
Geronimo99
25.09.19,14:45
ak mas mail,poslem na mail a porad
Tweety
25.09.19,14:46
Tu sa radí verejne.
Mária27
25.09.19,14:55
Ak zmluvu nezrušíš, neodstúpiš od nej, ale dáš riadnu výpoveď a počkáš na uplynutie výpovednej lehoty, pokutu platiť nebudeš. Pri výpovedi nemusíš uvádzať dôvod. Pozri občiansky zákonník:

§ 582 Výpoveď
(1) Ak je dojednaná zmluva na dobu neurčitú, ktorej predmetom je záväzok na nepretržitú alebo opakovanú činnosť, alebo záväzok zdržať sa určitej činnosti alebo strpieť určitú činnosť a ak zo zákona alebo zo zmluvy nevyplýva spôsob jej výpovede, možno zmluvu vypovedať v lehote troch mesiacov ku koncu kalendárneho štvrťroka.
Geronimo99
25.09.19,14:58
Tak toto ak je pravda,tak je potrebne ihned teraz to napisat a poslat do konca septembra a uz v januari mam pokoj od nich?Dakuejm Vam moc pekne vsetkym,tak skusim nato ist tak,ako pisete
Geronimo99
25.09.19,15:00
da sa sem pridat obrazok,ja to sem kludne odfotim bez nazvu realitky a udajov o tej adrese a nazve miesta,kde to je. Viacmenej ,toto je spinavost poriadna,stalo by to zato upozornit verejne cez noviny a spravy v TV,naco si ma obycajny clovek dat pozor pri prenajme bytu,alebo prestorov v baraku,cez realitku.Lebo ten majitel realitky nam spravil peklo zo zivota.
Mária27
25.09.19,15:03
využívajú to, že ľudia nepoznajú všetky paragrafy v zákonoch
buchač
25.09.19,15:48
Mail síce mám...a nie jeden.

Ale šak existuje predsa Google, študuj...alebo sa poraď s právnikom.