SlecnaZ
26.09.19,09:45
Dobry den, chcela by som sa poradit ohladom dlzky vypovednej doby.
Zamestnanec nam dal vypoved.
Najprv mal PP na dobu urcitu jeden rok (PP trval cely rok), v aprili tohto roku sme namiesto predlzenia dodatkom uzatvarali novu pracovnu zmluvu na neurcito, nakolko sme mali individualne dohody a potrebovali sme skusobnu dobu (neviem ci to bolo spravne, ale ZP sme si vylozili tak, ze pri opatovnom PP na dobu urcitu nemoze byt SD, ale pri opatovnom PP na neurcito moze....o tomto ale nie je otazka, hoci komentaru k tomu sa nebranim :-) ).

A teraz neviem, ci zamestnanec ma vypovednu dobu 1 mesiac, lebo sa pocita iba nova zmluva (PP od aprila 2019), alebo ci sa to berie ako opatovne uzatvoreny PP a vypovedna doba je 2 mesiace?

Podla ZP mi to vychadza ako vypovedna doba 1 mesiac.
§62 bod 5
Do doby trvania PP podla odsekov 3 a 4 sa zapocitava aj doba trvania opakovane uzatvorenych PP na urcitu dobu u toho isteho zamestnavatela, ktore na seba bezprostredne navazuju.

Bod 3 a 4 sa tykaju vypovednej doby, ked vypoved dava zamestnavatel, nie zamestnanec.
A tiez nemame opakovane uzatvorene PP na urcitu dobu, lebo mame urcitu a potom neurcitu.

Aky je vas nazor?
Dakujem vopred za nazory a rady.
ivka70
26.09.19,09:47
Odhlasili ste ho po skonceni prvej zmluvy z poistovni a opatovne s novou zmluvou prihlasili?
Tweety
26.09.19,09:49
§62 odst. 4 Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace. Takže VD je dvojmesačná.
Mila123
26.09.19,09:50
SD bola v poriadku
pri stanovení VD počítate od začiatku PPV /od prvého vstupu zamestnanca k vám, (iba na základe pracovnej zmluvy)
SlecnaZ
26.09.19,09:52
Ano, odhlasili sme a prihlasili.
ivka70
26.09.19,10:08
Keedze islo o nove prihlasenie v SP s novou zmluvou, myslim si, ze sa posudzuje len ta nova zmluva a teda PP trva kratsie ako rok , VD je 1 mesacne.
Tweety
26.09.19,10:10
Ivka ale dobu určitú mal na rok Nepíše presne, či po roku uzatvorili novú len, že namiesto predlženia, tak logicky mi vyplynulo, že po roku uzatvorili nový PP.
Tweety
26.09.19,10:12
doplň obdobie PP na dobu určitú a uzatvorenie novej PZ
ivka70
26.09.19,10:15
Pise, pozri si komentare pod otazkou.
Tweety
26.09.19,10:15
Prečo by sa mala posudzovať iba nová? v tom § nie je uvedené, že by sa PP na dobu určitú neposudzoval.
Tweety
26.09.19,10:18
po skončení prvej zmluvy, teda po roku, ak sa posudzuje aj opakované dohodnutý PP u zamestnáv. prečo by sa nemal posudzovať u zamestnanca?
SlecnaZ
26.09.19,10:19
PP trval rok na dobu urcitu a potom neurcita od april 2019
Tweety
26.09.19,10:20
ok
SlecnaZ
26.09.19,10:30
U zamestnavatela sa posudzuje podla mna tiez len vtedy, ak by boli dva PP na dobu urcitu. Vyplyva to z ochrany zamestnanca, aby mal rovnake podmienky ako zamestnanec na dobu neurcitu.
Tweety
26.09.19,10:37
Veď práve,spolu PP trvali viac ako rok.
SlecnaZ
26.09.19,13:56
Podla mojho nazoru je tam dolezita ta cast "opatovne uzatvorenych PP na urcitu dobu" - tym sa podla mna vynima nas pripad doba urcita a potom neurcita a nevnima sa to ako nadvazujuci PP.
A posudzuje sa to iba na zamestnavatela asi preto, lebo ZP chrani zamestnanca.
Tweety
26.09.19,13:58
No veď práve preto aby ho chránil. Ale to nie je tvoj prípad. Výpoveď dal zamestnanec a tu je VD v tomto prípade 2mes.