lubko6394
27.09.19,13:44
Dostal som mail od ZSE-E že v prílohe mám dodatok Ponuka plyn so zárukou ktorý odsúhlasila pri telefonáte moja 86 ročná mama. Chvalabohu je v zmluve o pripojení môj mail a telefón na mamu. Text ich mailu:
Dobrý deň, X.Y,

ďakujeme Vám za dôveru a využívanie našich služieb. V prílohe Vám zasielame znenie uzatvoreného dodatku k Zmluve o dodávke plynu pre odberné miesto POD: xxx
na adrese: xxx.

Ďalej Vám zasielame Skrátené podmienky a ostatné informácie, ktoré Vám už boli poskytnuté pred uzatvorením tohto dodatku.

Pre zobrazenie Vašich informácií o elektrine, plyne a Službách pre domov sa prihláste do Zákazníckej zóny ZSE.

Ak ešte nemáte vlastný účet, zaregistrujte sa jednoducho na www.zse.sk/registracia. Získate výhody ako prehľad spotreby elektriny a plynu, prehľad o faktúrach a platbách, rýchlu a pohodlnú aktiváciu nových služieb, aktiváciu elektronickej faktúry a ďalšie služby.

V prípade nejasností nás, prosím, kontaktujte na e-mailovej adrese kontakt@zse.sk, cez online chat, v ktoromkoľvek ZSE Centre, na Zákazníckej linke 0850 111 555, ktorá je Vám k dispozícii v pracovných dňoch od 7.00 do 19.00 h, alebo písomne.

S pozdravom

tím zákazníckej obsluhy

ZSE Energia, a.s.

Zareagoval som teda:
Vážený tím,



s prekvapením čítam Váš mail o plyne so zárukou pre moju matku. Prekvapuje ma že aj ZSE-E používa taktiku šmejdov a kontaktuje starodôchodcov. Prosím všimnite si rok narodenia matky - 1933 čo znamená že má 86 rokov. Myslíte si že ak sa tohoto veku dožijete budete schopní pochopiť kto a prečo vám niekto neznámy volá a čosi od vás chce ?

Mne je to asi jasné nakoľko som tiež vašim zákazníkom zákaznícke číslo vvvv a tú vašu lákavú ponuku som striktne odmietol. Máte dodávať lacný plyn a nerobiť dílera EAH Írsko a zneužívať vlastných zákazníkov.

Neprajem si aby ste v budúcnosti moju matku telefonicky kontaktovali, ak bude treba riešte to mailom cez mňa alebo telefonicky na vvv.



S pozdravom



STOP ŠMEJDOM

A šmejdi sa ozvali:


Dobrý deň, pán C.D,

ďakujeme za Váš e-mail.

Dovoľujeme si Vás informovať, že na obchodnom partnerovi neevidujeme platné písomné splnomocnenie na Vaše meno. Z uvedeného dôvodu Vašu požiadavku momentálne nie je možné vybaviť.

Pre vybavenie požiadavky prosíme, aby ste nám zaslali vyplnené tlačivo Plnomocenstvo - oprávnená osoba na správu zmluvného účtu (v prílohe) na našu e-mailovú adresu kontakt@zse.sk alebo na korešpondenčnú adresu ZSE Energia, a.s., P.O.Box 325, 810 00 Bratislava 1.

Následne je potrebné opätovne požiadať o spracovanie požiadavky.

Prajeme Vám pekný deň.
Tip pre Vás: Získajte ZSE Klima Bezstarosti za 35 € mesačne. Iba u nás dostanete výhodnejšiu elektrinu, doživotný servis, čistenie klimatizácie každý rok zadarmo, ako aj predĺženú záruku až 6 rokov. Viac sa dozviete na bit.ly/2YHjYTV

V prípade ďalších otázok nás, prosím, kontaktujte na e-mailovej adrese kontakt@zse.sk, v ktoromkoľvek ZSE Centre, na Zákazníckej linke 0850 111 555, ktorá je Vám k dispozícii v pracovných dňoch od 7.00 do 19.00 h.

S pozdravom

J. I.


operátor zákazníckej linky

Ani slovko ospravedlnenia, len kľučka že moje telefónne číslo nie je mamine a mám si od nej vypýtať splnomocnenie. Nebudem z mamy robiť nejsvojprávnu kvôli šmejdom. Bez tej podpísanej zmluvy čo mám ja utrú nos.
misoft
27.09.19,12:02
Zbytočne si toto vypisoval.
Ak by si mal dostatok filipa - tak by z toho kontaktného e-mailu pod jej ID zaslal odstúpenie od zmluvy, vykonanej podvodným spôsobom. A kontakt jedine cez e-mail - nebudú volať.
lubko6394
27.09.19,12:14
Zbytočne si toto vypisoval.
Ak by si mal dostatok filipa - tak by z toho kontaktného e-mailu pod jej ID zaslal odstúpenie od zmluvy, vykonanej podvodným spôsobom. A kontakt jedine cez e-mail - nebudú volať.

Možno som to nesprávne popísal. V prílohe toho mailu boli podklady k zmluve podpísanej zo strany ZSE-E a oni chceli mamin podpis na zmluvu a kedže som to stopol ja tak niet čo rušiť. Btw. brat má živnosť na zapájanie a servis plynových zariadení a býva v tom istom meste.
lubko6394
04.10.19,06:28
No krása. Následne som dostal mail s tým že dodatok začne platiť od a chýbal tam dátum. Neostalo mi nič iné ako vypísať 2 stranové splnomocnenie od mamy na mňa. Spísali sme a ja som im to mailom odoslal. A zanedlho som dostal odpoveď:

Dobrý deň, pán X.Y,

odpovedáme na Vašu požiadavku vo veci odstúpenia od dodatku Plyn so zárukou a zaevidovania splnomocnenia.

Na základe Vami zaslaného splnomocnenia sme Vás zaevidovali pre obchodného partnera číslo cccccc a odberné miesto xxxx 5, yyyyyyy ako osobu oprávnenú konať vo veciach uvedených v danom splnomocnení.

Dovoľujeme si Vás informovať, že dodatok Plyn so Zárukou evidujeme účinný od 01. 10. 2019. Dodatok je možné vypovedať do 14 dní od uzatvorenia najneskôr do 10. 10. 2019.

V prípade odstúpenia v prílohe mailu posielame tlačivo pre vypovedanie súhlasu Plyn so Zárukou, ktoré je potrebné vyplniť a podpísať odberateľom z dôvodu, že splnomocnenie, ktoré k nám zasielate nie je oprávnene k tomuto úkonu.

Zároveň informujeme, že je možné spracovať reklamáciu pokiaľ uvádzate, že zmluva nebola podpísaná odberateľom. V uvedenom prípade dostanete odpoveď písomne, zákonom stanovenej lehote.

Však v tom splnomocnení som zaškrtol všetky možnosti (18 krížikov ). A čo včuleky ? Ak dám reklamáciu tak mi v zákonnej lehote asi 30 dní dajú odpoveď a odstúpiť môžeme do 10.10. A platnosť toho dodatku má byť 36 mesiacov z čoho prvých 12 je vraj plyn lacnejší. Už len čakám kedy ZSE-E začne predávať výhodne hrnce na sporáky. Keby som sa do toho nebol namočil ja tak by šmejdi zo ZSE-E tvrdili že majú platnú zmluvu a dostať z 86 ročnej mamy info či je to tak naozaj je pre nás dosť veľký problém. A na problém by sme prišli až po roku keď by nabehli platby za tú záruku pre EAH Írsko a mama by ma žiadala aby som jej zistil prečo ona platí veľa za plyn.
lubko6394
04.10.19,06:42
Najskôr som spravil pokus nech si to opravia sami:

A to mám dokázať ako ?

Vy posielate bludné a ničím nepodložené informácie a ja mám vypisovať reklamáciu a čakať 30 dní, alebo pre zicher nechať mame podpísať formulár na odstúpenie ? Vy ste to posrali, tak si to opravte a nezabudnite nám poslať bonboniéru za unuváciu pri náprave chýb ktoré vznikli Vašim postupom. Súčasne môžete vysvetliť váš postup aj ostatným zákazníkom ZSE-E na verejnom fóre https://www.porada.sk/t318537-smejdi-pokracuju-najnovsie-zse-e.html kde som všetko popísal.

Žiadam obratom preveriť na základe čoho tvrdíte že je zmluva účinná od 01.10.2019.



S pozdravom



Hanba šmejdom !
avalik
04.10.19,06:44
No krása. Následne som dostal mail s tým že dodatok začne platiť od a chýbal tam dátum. Neostalo mi nič iné ako vypísať 2 stranové splnomocnenie od mamy na mňa. Spísali sme a ja som im to mailom odoslal. A zanedlho som dostal odpoveď:

Dobrý deň, pán X.Y,

odpovedáme na Vašu požiadavku vo veci odstúpenia od dodatku Plyn so zárukou a zaevidovania splnomocnenia.

Na základe Vami zaslaného splnomocnenia sme Vás zaevidovali pre obchodného partnera číslo cccccc a odberné miesto xxxx 5, yyyyyyy ako osobu oprávnenú konať vo veciach uvedených v danom splnomocnení.

Dovoľujeme si Vás informovať, že dodatok Plyn so Zárukou evidujeme účinný od 01. 10. 2019. Dodatok je možné vypovedať do 14 dní od uzatvorenia najneskôr do 10. 10. 2019.

V prípade odstúpenia v prílohe mailu posielame tlačivo pre vypovedanie súhlasu Plyn so Zárukou, ktoré je potrebné vyplniť a podpísať odberateľom z dôvodu, že splnomocnenie, ktoré k nám zasielate nie je oprávnene k tomuto úkonu.

Zároveň informujeme, že je možné spracovať reklamáciu pokiaľ uvádzate, že zmluva nebola podpísaná odberateľom. V uvedenom prípade dostanete odpoveď písomne, zákonom stanovenej lehote.

Však v tom splnomocnení som zaškrtol všetky možnosti (18 krížikov ). A čo včuleky ? Ak dám reklamáciu tak mi v zákonnej lehote asi 30 dní dajú odpoveď a odstúpiť môžeme do 10.10. A platnosť toho dodatku má byť 36 mesiacov z čoho prvých 12 je vraj plyn lacnejší. Už len čakám kedy ZSE-E začne predávať výhodne hrnce na sporáky. Keby som sa do toho nebol namočil ja tak by šmejdi zo ZSE-E tvrdili že majú platnú zmluvu a dostať z 86 ročnej mamy info či je to tak naozaj je pre nás dosť veľký problém. A na problém by sme prišli až po roku keď by nabehli platby za tú záruku pre EAH Írsko a mama by ma žiadala aby som jej zistil prečo ona platí veľa za plyn.

tu maju pravdu, v tom splnomocneni naozaj nie je vymenovane odstupenie

a musis sa rozhodnut co chces ... ci odstupenie alebo reklamaciu ... ja by som odstupenie
lubko6394
04.10.19,06:56
Však že to mám riešiť splnomocnením mi tvrdili v prvých mailoch a aj na zákazníckej linke. Však preveriť si to mohli aj bez toho že by som mal splnomocnenie.
bettylou
04.10.19,07:21
Však že to mám riešiť splnomocnením mi tvrdili v prvých mailoch a aj na zákazníckej linke. Však preveriť si to mohli aj bez toho že by som mal splnomocnenie.

Oni si to nechcú preverovať, oni potrebujú predať... :( šak ekonomika musí stúpať, hdp rásť, nezamestnanosť klesať... tak to robia aj cez šmejdov
lubko6394
04.10.19,11:21
Krásna odpoveď a nič neriešiaca:

Dobrý deň, pán X.Y.,

Vašu požiadavku sme postúpili na príslušné oddelenie, odpoveď dostanete písomne, zákonom stanovenej lehote.

Prajeme Vám pekný deň.
avalik
04.10.19,16:08
Však že to mám riešiť splnomocnením mi tvrdili v prvých mailoch a aj na zákazníckej linke. Však preveriť si to mohli aj bez toho že by som mal splnomocnenie.

zmluva je na mamku, mamka nie je zbavena svojpravnosti ... mas citat ake splnomocnenie podavas ... nemozu v tejto veci s tebou konat pokial nemaju splnomocnenie na ukon, ktory chces urobit

ak, by len tak zrusili zmluvu, na zaklade nejakeho emailu, mohlo by sa stat, ze zrusis odberne miesto napr. aj mne
avalik
04.10.19,16:09
Krásna odpoveď a nič neriešiaca:

Dobrý deň, pán X.Y.,

Vašu požiadavku sme postúpili na príslušné oddelenie, odpoveď dostanete písomne,zákonom stanovenej lehote.

Prajeme Vám pekný deň.


Ved to ti odpovedal automat. To prvykrat riesis nieco elektronicky?
avalik
04.10.19,16:11
No krása. Následne som dostal mail s tým že dodatok začne platiť od a chýbal tam dátum. Neostalo mi nič iné ako vypísať 2 stranové splnomocnenie od mamy na mňa. Spísali sme a ja som im to mailom odoslal. A zanedlho som dostal odpoveď:

Dobrý deň, pán X.Y,

odpovedáme na Vašu požiadavku vo veci odstúpenia od dodatku Plyn so zárukou a zaevidovania splnomocnenia.

Na základe Vami zaslaného splnomocnenia sme Vás zaevidovali pre obchodného partnera číslo cccccc a odberné miesto xxxx 5, yyyyyyy ako osobu oprávnenú konať vo veciach uvedených v danom splnomocnení.

Dovoľujeme si Vás informovať, že dodatok Plyn so Zárukou evidujeme účinný od 01. 10. 2019. Dodatok je možné vypovedať do 14 dní od uzatvorenia najneskôr do 10. 10. 2019.

V prípade odstúpenia v prílohe mailu posielame tlačivo pre vypovedanie súhlasu Plyn so Zárukou, ktoré je potrebné vyplniť a podpísať odberateľom z dôvodu, že splnomocnenie, ktoré k nám zasielate nie je oprávnene k tomuto úkonu.

Zároveň informujeme, že je možné spracovať reklamáciu pokiaľ uvádzate, že zmluva nebola podpísaná odberateľom. V uvedenom prípade dostanete odpoveď písomne, zákonom stanovenej lehote.

Však v tom splnomocnení som zaškrtol všetky možnosti (18 krížikov ). A čo včuleky ? Ak dám reklamáciu tak mi v zákonnej lehote asi 30 dní dajú odpoveď a odstúpiť môžeme do 10.10. A platnosť toho dodatku má byť 36 mesiacov z čoho prvých 12 je vraj plyn lacnejší. Už len čakám kedy ZSE-E začne predávať výhodne hrnce na sporáky. Keby som sa do toho nebol namočil ja tak by šmejdi zo ZSE-E tvrdili že majú platnú zmluvu a dostať z 86 ročnej mamy info či je to tak naozaj je pre nás dosť veľký problém. A na problém by sme prišli až po roku keď by nabehli platby za tú záruku pre EAH Írsko a mama by ma žiadala aby som jej zistil prečo ona platí veľa za plyn.

tu maju pravdu, v tom splnomocneni naozaj nie je vymenovane odstupenie

a musis sa rozhodnut co chces ... ci odstupenie alebo reklamaciu ... ja by som odstupenie

preco citujes moj prispevok?
lubko6394
04.10.19,20:58
Krásna odpoveď a nič neriešiaca:

Dobrý deň, pán X.Y.,

Vašu požiadavku sme postúpili na príslušné oddelenie, odpoveď dostanete písomne,zákonom stanovenej lehote.

Prajeme Vám pekný deň.


Ved to ti odpovedal automat. To prvykrat riesis nieco elektronicky?

Žiaden automat neodpovedal, bolo tam konkrétne meno a priezvisko ich zamestnanca ktoré som sem neuvádzal lebo netuším čo by som porušil ohľadom GDPR. Zase mama na tom nie je úplne zle a akosi sa mi protiví generálna plná moc či nesvojprávnosť.
lubko6394
08.10.19,09:16
Tak pre zicher som to odstúpenie dal mame podpísať a poslal som im to mailom. A ako čerešničku musím uviesť, že mi včera telefonovali o superponuke na elektrinu pre moju domácnosť, odmietol som všetko a baba odo mňa požadovala súhlas so spracovaním osobných údajov. Vytočený do ružova som jej povedal že jej žiadny súhlas nedám a bolo mi oznámené že mi nebudú vystavovať faktúry. Teda neviem ako to myslela, že by som mal odteraz elektrinu od ZSE-E zadara ? Však ak nemám faktúru nemám čo platiť.

Takže odstúpenie máte v prílohe.



To nič nemení na tom že reklamujem uzatvorenie zmluvy a máte mi v zákonnej lehote odpovedať.



A po včerajšej komunikácii zo zákazníckej linky s ponukou na superelektrinu s vami končím a odchádzam k ELGASU.



Ako sa rozhodne mama ešte neviem



S pozdravom
lubko6394
15.10.19,08:14
Takže som dostal list od ZSE-E. Žiadne ospravedlnenie a ani bonboniéra nebola.
lubko6394
15.10.19,09:52
A toto prišlo pre zmenu mame, asi tá bonboniéra bude až za mesiac.