Whitee
28.09.19,06:57
Dobry den, podala som navrh na rozvod, mame uz urcene prvé pojednavanie. Mam s.r.o, ktoru som zalozila este rok pred manželstvom. Zohráva toto rolu aby nemal manzel narok na majetok z nej? Aj ked ten sa kupoval uz potom pocas manzelstva zo zdrojov s.r.o. Prípadný prevod vlastníctva uz ked je podaný navrh na rozvod je platný?
pavol54
28.09.19,06:08
Z akých peňazí bolo zložené základné imanie? boli vklady spoločníka počas manželstva, a z akých peňazí? kto je momentálnym spoločníkom? Rozhodujúci je právny názor sudcu
Whitee
28.09.19,06:25
Z akých peňazí bolo zložené základné imanie? boli vklady spoločníka počas manželstva, a z akých peňazí? kto je momentálnym spoločníkom? Rozhodujúci je právny názor sudcu
Pri zakladaní moje sukromne peniaze, kedze to bolo este za slobodna. Počas manželstva neboli robene ziadne vklady len kupované nehnutelnosti z peňazí sro. Do jednej nehnuteľnosti isli peniaze ktore neboli vsetky jeho ale boli zhromazdene na jeho ucte. Ja som spolocnik a jeden moj rodinny prislusnik.
pavol54
28.09.19,06:51
Z akých peňazí bolo zložené základné imanie? boli vklady spoločníka počas manželstva, a z akých peňazí? kto je momentálnym spoločníkom? Rozhodujúci je právny názor sudcu
Pri zakladaní moje sukromne peniaze, kedze to bolo este za slobodna. Počas manželstva neboli robene ziadne vklady len kupované nehnutelnosti z peňazí sro. Do jednej nehnuteľnosti isli peniaze ktore neboli vsetky jeho ale boli zhromazdene na jeho ucte. Ja som spolocnik a jeden moj rodinny prislusnik.
takže nákup nehnuteľnosti bol riešený pôžičkou od fyzickej osoby a tú musí s.r.o vyplatiť podľa obchodného zákonníka čo bolo okolo toho sa neskúma. Ak si vložila na iný účet a aké, tak musíš dokázať
Whitee
28.09.19,06:57
Z akých peňazí bolo zložené základné imanie? boli vklady spoločníka počas manželstva, a z akých peňazí? kto je momentálnym spoločníkom? Rozhodujúci je právny názor sudcu
Pri zakladaní moje sukromne peniaze, kedze to bolo este za slobodna. Počas manželstva neboli robene ziadne vklady len kupované nehnutelnosti z peňazí sro. Do jednej nehnuteľnosti isli peniaze ktore neboli vsetky jeho ale boli zhromazdene na jeho ucte. Ja som spolocnik a jeden moj rodinny prislusnik.
takže nákup nehnuteľnosti bol riešený pôžičkou od fyzickej osoby a tú musí s.r.o vyplatiť podľa obchodného zákonníka čo bolo okolo toho sa neskúma. Ak si vložila na iný účet a aké, tak musíš dokázať a ak by teraz darovala sro tu danu nehnuteľnosť? Nemal by uz na to narok? Ono to nebola pozicka on mi tie peniaze proste dal a dali sa ďalej v hotovosti.. Neisli na účet sro
Mária27
28.09.19,08:10
Predmetom BSM môžu byť iné majetkové práva, najmä podnik a obchodný podiel. Pokiaľ podnik nepatrí manželovi, nemôže byť ani v BSM. Ak si na podnik použila len svoje prostriedky, teda žiadne z BSM, nemôže byť ani predmetom vyporiadania BSM. Nie je dôležité, akým spôsobom si nadobudla prostriedky na kúpu/založenie podniku pred manželstvom, je len tvoj.

Pokiaľ však ide o výnosy, úžitky a prírastky majetku v tvojom výlučnom vlastníctve (napr. úroky z peňazí), získala si za trvania manželstva nové majetkové hodnoty do spoločného majetku, do BSM.

Takto to bude posudzovať sudca, ak sa budete deliť cez súd. Podnik je len tvoj, nakúpený majetok z podnikových peňazí je len tvoj, s podnikom môžeš disponovať sama (previesť ho). Manžel by mohol dokazovať tie výnosy.