dia8
30.09.19,10:11
Mám spracovať tému o štátnej službe, o ktorej som si myslela že predstavuje profesionálnych vojakov, policajtov atd. Nakolko vychádzam zo zákona o štátnej službe tak tam je uvedené, že týchto funkcii sa to netyka. Chcela by som teda objasniť, kto presne patrí do štátnej služby, kto je štátny zamestnanec? Skor také realne priklady. Dakujem
avalik
30.09.19,09:57
aj vojaci a policajti sú štatni zamestnanci, len majú svoje osobitné zákony
pozri aj tu: https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_statna-sluzba1/

pozri aj:
- "kompetenčný zákon" č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy
- zákon č. 180/2013 Z. z. o organizácii miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov
dia8
30.09.19,10:07
Áno ale napríklad aj na tejto stránke je uverejnená tabuľka pre tarifné triedy štátnych zamestnancov podľa uvedených funkcií. Toto ma tam matie. To platí pre koho?
misoft
30.09.19,15:00
No predsa pre tých ostatných - nie vojakov, policajtov, hasičov - tí majú SVOJE zákony,svoje tabuľky.
dia8
30.09.19,15:03
To presne chcem vediet, že kto su tí ostatní, ktorych sa tyka vylucne tento zakon o statnej sluzbe.
avalik
30.09.19,15:03
to plati pre "civilov" ... policakti, vojaci, hasici maju svoje zakony o statnej sluzbe a tam uvedene tabulky
avalik
30.09.19,15:06
citaj kompetencny zakon - zamestnanci ministerstiev, okresnych uradov a ich podriadenych zloziek, ... samozrejme u tychto zamestnavatelov su aj zamestnanci podla 552/2003 (verejna sluzba) a mozu byt aj zamestnanci podla zakonnika prace
dia8
30.09.19,15:16
ano tomu rozumiem ..chapem to tak ze vojaci policajti atd su v urcitych odboroch statnej sluzby aj s vlastnymi zakonmi.....ale potom existuju aj ini statni zamestnanci ze? Ale potom tuto https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_statna-sluzba1/ je tabulka a v nej su funkcie napr odborny referent, štatny radca atd..a toto su len ti "zvyšni" zamestnanci statnej spravy? alebo co prestavuju tie funkcie. Prepačte neviem to ani poriadne vysvetlit lebo tomu nerozumiem :/ :D
avalik
30.09.19,19:55
pozri prilohu 2 k zakonu o statnej sluzbe, citaj § 7, citaj o systemizacii, pozri si organizacne struktury ministerstiev, uradov a organizaci zriadenych vladou, ministerstvami ...

to potrebujes do skoly ci do prace?