Maria129
30.09.19,15:45
Ahojte.
Potrebujem radu, ako postupovať v prípade ak sa inventúrou zistili prebytky zásob na sklade. Prebytky zásob vznikli v dôsledku toho, že skladníci na nesprávnu skladovú kartu priradili materiál, alebo bolo vytvorených viac skladových kariet na jednu a tú istú položku a zle boli priradené.
Je možnosť takýto materiál, ktorý bol už raz prijatý na sklad a fyzicky sa tam nachádza urobiť príjemku, aby sme ho dostali opäť na sklad, alebo to účtovať ako prebytok zásob 112/648. Pretože keď si vytlačím z účtovného programu výstup sklad napr. hutného materiálu chýba mi tam skladová cena - jedná sa o tie prebytky toho materiálu.
Poprípade ako postupovať.

Ď.
mondes
30.09.19,19:13
Akosi veľmi nerozumiem otázke. Ak bol materiál už raz prijatý na sklad a k tomu sa tam aj fyzicky nachádza, tak prečo robiť príjemku ešte raz? ...... ale na Vašu otázku, čo s materiálom zisteným pri inventarizácii odpovedám, že ho zaúčtujte ako prebytok zásob 112/648, tak ako píšete.
Maria129
01.10.19,06:31
Je to zložité trošku, tak sa ospravedlňujem, ak som to zle popísala. Ale ako píšete vyššie, pokiaľ už ten materiál bol raz prijatý na sklad, nemožno ho opäť prijať, a práve to sme nevedeli ako poriešiť.
Ešte sa spýtam, pri inventúry porovnám sumu spolu na sklade s tým čo mám zaúčtované na 112, však?
mondes
01.10.19,06:40
Áno, presne tak.
Maria129
01.10.19,07:11
Ďakujem veľmi pekne za pomoc