beh
01.10.19,07:14
Dobrý deň,
kolega uhradil došlú faktúru pri prevzatí tovaru súkr. platobnou kartou. Má firma nárok na odpočet dph? Ďakujem za odpoveď.
Tweety
01.10.19,07:14
Má nárok.
beh
01.10.19,07:16
Ďakujem za odpoveď, a prečo firma nemá nárok na odpočet dph pri úhrade bločkov cez súkr. plat. kartu?
Tweety
01.10.19,07:17
A prečo by nemala mať? Aj tu je nárok na odpočet.
beh
01.10.19,07:20
Bločky sa nesmú platiť cez súkr. plat. kartu, vtedy nárok na odpočet nie je, to sme si istí na 100 %. Iba cez firemnú plat. kartu.
Tweety
01.10.19,07:29
V §49 som nič také nenašla.
beh
01.10.19,07:57
My sme si vždy odpočítavali dph, ibaže naša materská firma mala daň. kontrolu a odvtedy nám zakázali z bločkov uhradených cez sukr. plat. kartu odpočítavať dph :-( Dočítali sme sa, že ak si vieme ten nákup obhájiť pred kontrolou , tak je to OK. Ďakujeme za odpoveď.
Tweety
01.10.19,08:01
Samozrejme, že ak je nákup súkromný, tam nárok na odpočet nie je.
martinez
02.10.19,10:57
aj moj nazor je, ze mozno odpocitat dph, ak je to platene sukromnou kartou zamestnanca a su splnene ostatne podmienky §49... pre pripad danovej kontroly odporucam vypracovat kratku vnutropodnikovu smernicu, kde sa uvedie, ze ak zamestnanec bude platit v hotovosti alebo sukromnou kartou za nakup tovaru, a nasledne si to bude u zamestnavatela refundovat, bude sa to povazovat ako keby tento zamestnanec za nakup uhradzal v mene a na ucet zamestnavatela... potom uz nebude pochyb...