ALIENEN
01.10.19,12:46
Chcela by som sa spýtať ako riešite neprevzaté dobierky, keď si zákazník objedná tovar na dobierku a potom ho neprevezme, bud odmietne alebo nedvíha mobil, nereaguje na sms, email ?
kopretinka
01.10.19,10:49
Zaplatíš poštovné a tovar si vezmeš späť.
Zruš dobierku.Nikde vo svete to neexistuje.
Ako by si to chcela riešiť? To je riziko podnikania.
Dáša_
01.10.19,10:56
jaaj, všetci sa s tým stretnú. Ak máš oblečenie pre mladých, tak to býva dosť vysoké číslo. Nič s tým neurobíš. Respektíve naklady budú neúmerné vymoženej sume. Treba s tým kalkulovať pri určovaní ceny. Mmch, sú prepravné spoločnosti, ktoré ti to naspäť prepravia bez učtovania ďalšej sumy.
ALIENEN
01.10.19,11:14
90% objednavok mam na dobierku. Prišla by som o veľa zákazníkov
Dáša_
01.10.19,11:15
jaaj, všetci sa s tým stretnú. Ak máš oblečenie pre mladých, tak to býva dosť vysoké číslo. Nič s tým neurobíš. Respektíve naklady budú neúmerné vymoženej sume. Treba s tým kalkulovať pri určovaní ceny. Mmch, sú prepravné spoločnosti, ktoré ti to naspäť prepravia bez učtovania ďalšej sumy.
vicktor
01.10.19,12:34
Vo svete mozno neexistuje, ale nase sopy snad vsetky posielaju na dobierku.
marjankaj
01.10.19,12:44
No tovar vezmeš späť a už týmto zákazníkom nič nepošleš. Iba ak zaplatia dopredu.
PotPalo
01.10.19,14:15
Ja som neprevzaté dobierky riešil blacklistom. Pekne na internete som zverejnil kto si dobierku neprevzal, aj škodu ktorú tým spôsobil na poštovnom. Pred poslaním nejakej dobierky potom stačí pozrieť (googliť) na internete či to nieje nepreberač na nejakom blackliste, a takému na dobierku neposlať. Keby to robili všetci, nepreberači dobierok by skončili.

Inak na dobierku už neposielam, iba platba dopredu. Vo svete to funguje, u nás sa zdráhajú zaplatiť dopredu. Ono je to zasa riziko pre kupujúceho, zatiaľ čo dobierka je riziko pre predávajúceho.
Dáša_
01.10.19,14:29
ak si toto zverejnil na internete a dodnes nemáš z toho problém, môžeš si len blahoželať :D Svojho času to bol hit kontrol, už ani neviem, z akeho uradu, snad soi
PotPalo
01.10.19,16:05
na to sa tiež vzťahuje zákon na ochranu zlodejov a podvodníkov? Rodné číslo som tam nedal, iba meno, adresu, a kontakt. A pokiaľ s tým bude mať niekto problém, tak ich pôjdem navštíviť osobne. Buchibuch ;)
Dáša_
01.10.19,16:46
sa tu kedysi rozoberal prípad, ked tuším dokonca udelili pokutu za vymyslené mená v zozname. Firma si len ako vystrahu dala taký vymyslený zoznam, aby vedeli, že ked nepreberu, dostanu sa tam. Ale nikdy tam neuviedla reálne mená. Napriek tomu to bolo na pokutu. Či potom reálne aj zaplatili si už nepamätám
bettylou
02.10.19,05:08
a kto znáša náklady? jedine, ak chodí okolo denne, či?
bettylou
02.10.19,05:11
a potom podnikaj... ????????
Dáša_
02.10.19,05:16
dpdi to majú normálne v zmluve. Ak je tých vrátených dobierok veľa, treba vyberať takú.