zeo
01.10.19,14:50
Dobrý deň,
som začiatočník účtovník, chcel by som spýtať
- Zamestnanec je vo firme zamestnaný na polovičný pracovný úväzok teda dostáva 225,16 €
1. Obdržal som príkaz na začatie exekúcie na zamestnanca 1.7.2019
podľa výpočtu nevyplácame mu sumu 4,93 eura zatiaľ sme exekučný príkaz neobdržali.
2. Dňa 7.8.2019 sme dostali od druhého exekútora príkaz na začatie exekúcie.
Nakoľko jedna už beží, tak som odpovedal exekútorovi že predmetná exekúcia je 2. v poradí. 27.septembra zaslal už exekučný príkaz s tým , že nakoľko jeho exekučný príkaz prvý ( prvá exekúcia ešte príkaz nezaslal) mám vykonávať exekúciu a zaslať na jeho účet .
Také niečo som nepočul, poradíte ako mám ďalej postupovať, Za odpovede vopred ďakujem
Jana Motyčková
01.10.19,16:59
Poradie exekúcií je dané dňom doručenia príkazu na začatie exekúcie, nie dňom doručenia exekučného príkazu. Viď § 72 ods. 3 EP :
Poradie pohľadávok sa spravuje dňom, keď sa platiteľovi mzdy doručil príkaz na začatie exekúcie. Ak sa mu doručil toho istého dňa príkaz na začatie exekúcie pre niekoľko pohľadávok, majú tieto pohľadávky rovnaké poradie; ak nestačí suma na ne pripadajúca na ich plné uspokojenie, uspokoja sa pomerne.
zeo
01.10.19,17:55
veľmi pekne ďakujem za odpoveď, aj ja som tak vedel, poplietol ma druhý exekútor, ktorý inak tvrdí