Monika Šps
01.10.19,22:34
Suseda brani predaju pozemku tým že všetkých zaujemcov vulgárne odháňa a vyhráža ze im bude škodiť ak ho kupia . Chce ho vlastnit ona, ale ponuka len štvrtinovu cenu. Navyše tam drzo parkuje svoje tri stare autá. Už sme z nej zúfalí, ako si s ňou poradiť.
buchač
02.10.19,04:43
Podaľ mňa sú dve možnosti :
1. Slušné riešenie, ktoré asi neprichádza v úvahu.
2. To druhé...no to chce silný žalúdok a poriadnu záplatu.
Na diaľku sa nedá zaujať stanovisko, bolo by potrebné vedieť viac...ono pár krát vidieť je lepšie ako raz čítať.
Poznámka - taká osobná prehliadka pozemku novým záujemcom = rodina cigánov by susedke teda fest vzal vietor z plachiet...a tým by určite nenadávala, nevyhrážala sa...;)
3. Zákonné...ktoré je najlepšia voľba.
Získať adekvátny zvukový a obrazový materiál, s týmto šupky ku právnikovi spísať žalobu a podať trestné oznámenie.

Jedno je viacmenej isté.
Suseda sa síce na čas stiahne, no po určitej dobe sa prejaví znova a nový majiteľ pozemku bude preklínať deň, keď podpísal kúpnu zmluvu.
------------------------------------
Potom je tu ešte varianta iná.

Celá " tzv. otázka " je len blud a výmysel jak vráta na stodole...proste ujovina.
Chobot
02.10.19,06:03
Kde parkuje svoje staré autá? Na tvojom pozemku? To ja taký problém dať ich odtiahnuť? Kľudne aj oficiálne za asistencie polície.
pavol54
02.10.19,06:18
ale že kecáš (prepáč za výraz) mám s tým bohatú skúsenosť, odkaz polície poproste ich aby vám tam nestáli no a teraz nevoľ harabína ktorý sľubuje právo.
pavol54
02.10.19,06:21
AD 3 GDPR musí s tým súhlasiť a aký § aplikovať na TO?
marjankaj
02.10.19,06:31
Pýtaj si nájomné za užívanie pozemku.
marjankaj
02.10.19,06:34
Pali to si nemôže fotiť svoj vlastný pozemok?
buchač
02.10.19,07:40
pavol54 (Dnes 09:21) AD 3 GDPR musí s tým súhlasiť a aký § aplikovať na TO?
==================
Aký GDPR ? To je čo za blbosť ?
Si nemýľ civilnú a pracovnú nahrávku...viď

" V civilnom konaní je použitie nelegálnej nahrávky v zásade dovolené. Pred civilným súdom môžete použiť všetky dôkazy, ktoré dokážu prispieť k objasneniu sporu. Nelegálnu nahrávku by súd mohol odmietnuť ako dôkaz jedine vtedy, ak by priamo nesúvisela s predmetom sporu (napríklad by slúžila len na „očiernenie“ druhej strany).
https://www.akhraska.sk/ako-urobit-nahravku-legalne-a-pouzit-ju-pred-sudom/
--------------------------

Aký § na TO ?
A starám sa ? Šak na to sú právnici a to som aj spomenul...nech sa stará. Ale pevne verím, že niečo sa určite nájde...mne sa lúskať Trestný alebo Priestupkový zákon nechce.

Ja by som asi šiel pekne po poradí...od bodu 1 až po 3...susedka by zo mňa nemala radosť...a ešte aj divadielko s cigánmi by som zahral, pár ich poznám.
kopretinka
02.10.19,07:54
Aspoň 5 rokov dozadu.
buchač
02.10.19,10:38
kopretinka (Dnes 10:54) Aspoň 5 rokov dozadu.
=================
No nehovor....
kopretinka
02.10.19,11:36
Nehovorím.
marjankaj
02.10.19,12:26
Buchy a prečo nie? Keď zaplatia tak je to v pohode. Keď sa bude súdiť, teda ak to vie dokázať, tak aspoň 3 roky jej prisúdia. Ktovie aká je to suseda.
Martin Biskupič
02.10.19,12:42
Podnet na okresný úrad - priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Prípadne ešte podnet na obecný/mestský úrad podľa § 5 Občianskeho zákonníka
buchač
02.10.19,12:49
Tie 3 roky beriem, lebo je to podľa zákona § 107 OZ...ale viac veru nie.
marjankaj
02.10.19,13:00
Ale zákon predsa nezakazuje zaplatiť aj viac.
buchač
02.10.19,13:08
Šaleňak... :D :D :D By som chcel vedieť, čo za blázon by cvakal viac ako má.
marjankaj
02.10.19,13:11
No šak to, nevieme akú diagnózu má suseda.
pavol54
02.10.19,13:36
Nech zaplatí za 3 roky cenu parkovného primeraného výške v danom okolí
marjankaj
02.10.19,14:05
možno tam parkuje iba tri týždne.:eek:
PotPalo
03.10.19,08:32
Účtovať parkovné 2€ za každú začatú hodinu/auto, ako tu v BA. :D By hneď zvädla.
PotPalo
03.10.19,08:35
Nového záujemcu sprevádzať s kamerou, robiť záznam. Pokiaľ by tam kazila vzduch, máte to na zázname, a na to je zákon, myslím že ten proti ohováraniu by sa dal aplikovať. Hrozí jej 6 rokov za mrežami.
marleau
04.10.19,17:37
autá vytlačím mimo pozemok a čo, bude sa sťažovať?
autá ti nelegálne parkujú na pozemku a ty sa sťažuješ na Porade? že sa toto nestane mne, ach jaj
Monika Šps
08.10.19,09:07
Ano jednoduche. Byvame 20km od pozemku, (je to suseda, ale len s nasim pozemkom) takze nemame nic ine na praci len tam chodit 10x za den a vytlacat auta. Ja tu hľadam rozumnu odpoved, ako postupovat a co urobit aby ich tam viac neparkovala a nie ako ich vytlacat
Monika Šps
08.10.19,09:35
A to su ake znaky?
Tweety
08.10.19,09:51
Ak by bol pozemok oplotený, s parkovaním cudzích áut by nebol problém.
Monika Šps
08.10.19,10:33
To je pravda, to vieme aj my, ale nemame zaujem realizovat plot, ale pozemok predať
Tweety
08.10.19,10:49
Daj na ňu teda oznámenie na obecný, miestny,mestský úrad.
Monika Šps
08.10.19,11:01
Nasypem, spravim "bordel" a ako to potom predám? Ci zaplatím (alebo sa narobim) pri navažke a potom zas pri odvoze? To nie je riesenie....... Ano s jednou zenskou, vies proti debilite sa velmi tazko bojuje. To by si musel zazit. Si predstav keby ta denne cakala pred domom nejaka osoba a zakazdym by niečo na tvoju osobu vykrikala, ale neboli by to vyhrazky, takze ziaden TČ, co by si urobil? Riesenie priestupkov a smiesne pokuty nic neriešia lebo je to soc.pripad s malymi detmi. Takze? Ako? Budes chodit domov s policajtami? A ak ano tak co? To ze niekto hlasno rozprava jej nikto nezakaze
Monika Šps
08.10.19,11:19
Tak nie všetci sme "búchači" to mas pravdu ????
marjankaj
08.10.19,11:20
Buchy ak sú to tri vraky, tak tým ten bordel vadiť nebude. Ani keď tie autá oserie.
Nemá každý samopal ako Harman.
ivka70
08.10.19,11:24
Ona je socialny pripad s tromi detmi a ma zaujem kupit tvoj pozemok? Na co by jej bol a cim by platila?
A k tomu ma 3 auta?
A kazdy den ta caka pred domom a vykrikuje pod oknami, hoci byvas 20 km od nej?
Nejako sa v tom zamotavas ....
marjankaj
08.10.19,11:30
Ona je iný prípad.:confused:
Monika Šps
08.10.19,11:40
To som dala ako priklad buchačovi, ze ako by to riesil ked sa cuduje ze si nevieme poradit s jednou zenskou, moj problem opisujem v uvodnej otazke, ktoru som doplnila o informaciu ze byvame mimo pozemku a ze je soc.pripad s detmi
Monika Šps
08.10.19,16:21
Ja nemám vôbec náladu ani chuť na hádanie sa a doberanie a uražanie a..... Chcela som len poznať názor iných ľudi, lebo ako sa hovorí "100 ľudí 100 chutí". Takže nebudem reagovať na otázky a komentáre ktore úplne odbočuju od témy . Podnikli sme slušný dohovor aj vyhrozenie sa policiou aj žalobou. Teraz, ako som sa ubezpečila podľa reakcie ľudí zoberiem kameru a potom smer polícia. Ďakujem všetkým čo sa zapojili do debaty a snažili sa svojou radou pomôcť.
Monika Šps
08.10.19,16:43
Keby som mala skusenosť s takymi obmedzencami tak sa nepytam, ale uz nebudem reagovať
kukučka
08.10.19,18:17
Ale to si mohla napísať hneď, buchačove poznámky neboli od veci. Nemáš chlopa, nemáš pravdy - to poznáš, nie? Množné číslo naznačuje, že ty asi máš, a ona? Má, nemá?
Monika Šps
08.10.19,19:11
Je uplne jedno koho sa to týka, vymyslene to nie je. A ty buchač, vôbec sa mi nepáči ako nechutne rýpeš svojimi komentarmi. Keď nemáš zo svojej klávesnice vypustiť niečo rozumné a zároveň slušné, tak radšej ani neťukni. Asi si potrebuješ takto, schovaný za nickom riešiť svoje nízke sebavedomie truhlíka ktorý všade bol a všetko vie.