Veva158
02.10.19,07:24
Dobry den.chcem sa spytat ci neviete ako je to teraz s pobutom v Lubochni na diabetologii. Ak su navstevy povolene od rana do vecera da sa ist aj na cely den mimo areal? Dakujem
buchač
02.10.19,06:03
Ľubochňa je odborný ústav na liečbu daných chorôb...zdôrazňujem " na liečbu " a nie doliečenie - čiže nejde o ústav kúpeľného typu, ale v podstate o nemocnicu, kde je pacient hospitalizovaný.

Mimo areál dáva priepustku príslušný lekár, spravidla primár oddelenia.

P.S.:
Moje info staršieho dáta sa opiera o skúsenosť z hospitalizácie vo Vysokých Tatrách...tam dávali dokonca priepustky na víkend.
Ale šak jeden zistí viac priamo na mieste.
Dáša_
02.10.19,06:09
no neviem, či to čo píšeš je pravda. Ja som pred rokmi v lubochni bola a teda, podobalo sa to do vizity nemocnici a od vizity kupeľom. Len teda, moja informácia je roky stará, tak si netrúfam odpovedať
avalik
02.10.19,07:04
mas tam aj telefon, zavolaj si
http://www.nedu.sk/informacie
misoft
02.10.19,09:54
S uvedeným súhlasím. Tieto ústavy nie sú doliečováky - sú to odborné zariadenia.
Ja som (síce nie Ľubochňa) tiež absolvoval (3x!) liečenie vo VÚPCH Nová Polianka. A režim, ako nemocnica (i keď v ich rámci trochu voľnejší). Dopoludnia normálône vizita, procedúry. Po obede buď boli predpísané povinné prechádzky, prípadne (podľa stavu) vychádzka (14:30-17:30). To isté sa týkalo návštev - dopoludnia ŽIADNE!