Blututblu
02.10.19,11:09
Trpim tymyto ochoreniami uz od 15 tich...bohuzial mi ceski doktori stratili kartu..a zaznamy mam len od roku 2015..s tym ze som bola hospitalizovana na jeden mesiac pre tazku depresiu..potom rok na to pokus o samovrazdu..myslite ze by som mala narok na ID? Mam k tomu aj OCD a silne paranoje plus panicku poruchu...mam 31 vzdy som sa pokusala pracovat ale len sa to zhorsilo vzdy som vyhorela...som teraz s detickami doma a rada by som tak aj ostala...nezvladam byt s cudzimi ludmi..
Tweety
02.10.19,09:14
Isto sa s tým dá niečo robiť ale musíš navštíviť svojho ošetrujúceho lekára. Takto cez net to nikto neposúdi, či áno alebo nie a nakoľko.
Mila123
02.10.19,10:21
https://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s

preštuduj si to.....ak nemáš doklady o hospitalizácií, podľa zákona o zdravotnej starostlivosti musia ZZ ich archivovať 20 rokov od hospitalizácie, t.j. dolož ich pre komisiu....a vyžiadaj si ich,
liečiš sa na psychiatrii? ak áno, pobyt v ZZ na psych. oddelení zasielajú oddelenia i ošetrujúcemu lekárovi - psychiatrovi, teda skús to aj tam,
druhá kópia ide obvodnému lekárovi....
ale rozhodujúce je to, či máš aspoň 5 rokov soc. poistenia, resp. ak si bola na MD napíš dobu MD a RD, popr. dobu zamestnania
bettylou
02.10.19,15:21
ak je schopná/ý s tými poruchami toto všetko oblietať, tak komplimenty
alaya1
02.10.19,16:54
Nie je nutna hospitalizacia. Dolozit treba vsetky lekarske nalezy aj z ambulantnej liecby. Podla prilohy c.4 si najdes Dg a percentami.
Katy a R
02.10.19,16:57
určite má niekoho blízkeho (rodičov, manžela, súrodenca), čo jej s tým pomôžu!
Katy a R
02.10.19,17:05
V prvom rade sa poraď so svojím psychiatrom - ten najlepšie vie, ako to je s tebou po zdravotnej stránke. prípadne okrem toho, čo ti mila priložila pozri aj prílohu č.4 zákona 461/2003 - tam je pri každej dg - aká je znížená schopnosť pracovať (rozsah v percentách) https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/prilohy/SK/ZZ/2003/461/20190901_2947370-2.pdf
A ak chceš - sem môžeš doplniť priebeh zamestnaní - aby sme videli, ako to je s poistením, či máš dostatočne dlhú dobu , či netreba nejakú dobu doplatiť (ak by to nebolo veľa, oplatí sa)