szisza
04.10.19,08:59
Máme vo vlastníctve ornú pôdu. Chcela by som sa opýtať, ak predám vypestované obilie podniku cca za 2000€, musím to zdaniť? Ďakujem!
Mila123
04.10.19,09:08
teda nemáš žiadne povolenie, musíš podať DP, nakoľko tvoj príjem je vyšší ako 1/2 NČZD (a to neviem, či ešte aj iný príjem nemáš, ak áno DP sa nevyhneš)
príjem patrí do § 8, a môžeš si dať do výdavkov 25% paušálne výdavky...
daň iba z toho príjmu (ak by si iné nič nemala) by činila 285 a ZP 210 €....
ale doplň či máš aj iný príjem?
predpokladám, že obilie nepestuješ sama, s kým to pestuješ? manžel ? dôchodca? - hlavne jeho ročný príjem.....
szisza
04.10.19,13:38
Ďakujem. Mám aj iný príjem, som zamestnaná. Aj manžel je zamestnaný. Vlastne to bolo tak, že manžel dostal do daru ornú pôdu, a tak na rýchlo sme dali najbližšiemu družstvu zasiať. No a po žatve (robilo nám to to isté družstvo), máme z toho cca 2000€.....no a teraz nevieme ako ďalej, aby bolo všetko v poriadku. Ešte jedna otázka. Ak by to predával dôchodca, v tom prípade je to ako so zdanením. Ďakujem.