Nika_B
04.09.06,11:01
Pekný deň všetkým a prosím o radu.
Majiteľ si chce kúpiť nové auto. V predajni mu ponúkli, že si môže vybrať medzi autoKreditom a leasingom. Neviete mi prosím niekto poradiť, čo je výhodnejšie ?
Veľmi pekne ďakujem.
Nika_B
04.09.06,09:51
Prosím, neviete mi niekto poradiť ? Majiteľ mi nedal veľa času na rozhodnutie.
abel
04.09.06,09:56
Autokredit je vlastne operatívny leasing, jednoducho povedané, mesačne platíte za to, že užívate auto. Nie ste, a ani nebudete vlastníkom vozidla. Starostlivosť o vozidlo prenecháte spoločnosti.
Finančný leasing je vlastne tiež druh prenájmu, ale po splatení sa stávate vlastníkom vozidla.

Upravujem na základe príspevku č. 4

Viac informácií si nájdi cez google, toto mám tiež odtiaľ, osobné skúsenosti nemám.
Beata
04.09.06,10:16
Autokredit je vlastne operatívny leasing, jednoducho povedané, mesačne platíte za to, že užívate auto. Nie ste, a ani nebudete vlastníkom vozidla. Starostlivosť o vozidlo prenecháte spoločnosti.
Finančný leasing je vlastne tiež druh prenájmu, ale po splatení sa stávate vlastníkom vozidla.

Viac informácií si nájdi cez google, toto mám tiež odtiaľ, osobné skúsenosti nemám.

Prepáč abel, osobne nesúhlasím s Tvojím názorom. Operatívny leasing je istý druh služby, ktorý predajcovia automobilov pripravujú a bude to fajn služba. Funguje to tak, ako si opísala v príspevku, že sa nikdy nestaneš vlastníkom, len platíš za užívanie...
Ale AutoKredit je niečo úplne iné. Je to vlastne úver na auto, ktorý dokážeš vybaviť priamo u predajcu (neviem či u všetkých predajcov, treba si to zistiť). Klasicky si vyberieš model auta, zaplatíš akontáciu a splácaš úver. Niektorý predajca ponúka aj takú možnosť, že zaplatíš 50% ceny auta, užívaš ho a po roku sa dohodneš s predajcom, či auto doplatíš na raz, alebo si dohodneš splátky.

Osobne by som privítala skôr AutoKredit, ako klasický leasing. Zdá sa mi, že je to výhodnejšie. Ale treba sa radiť u predajcu.
abel
04.09.06,13:24
Pravdupovediac chcela som posunúť tému, nemám s tým skúsenosti, skopírovala som kúsok z toho, čo som našla vo vyhľadávači http://www.automagazin.sk/am0606/am_0r.php
Dúfam, že som niekoho nepoplietla, ale účinok to malo - predsa len sa niekto ozval.