Eva Vajdová
04.09.06,10:08
Chcela by som Vás poprosiť o radu, spisujem pre a proti prečo sa rozhodúť pre živnosť, vie mi niekto poradiť?
sojana
04.09.06,09:00
Môj názor - si pánom svojho času!
Barbora.B
04.09.06,09:07
Je to otázka podaná dosť všeobecne. Mohli ste bližšie uviesť o aký druh podnikania by išlo. Ja osobne si myslím, že ak sa človek snaží, môže si finančne polepšiť, oproti zamestnaneckému pomeru.
Zita5
04.09.06,09:09
Okrem to že človek si je pri podnikaní pánom svojho času , podnikanie nesie aj riziko ako pre jednotlivca tak aj pre rodinu .To si treba uvedomiť .
Čiže potrebuje to celého človeka a veľkú dávku trpezlivosti,povinností a zodpovednosti .
účtovník 007
04.09.06,09:18
Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj, mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

Pre podnikanie:
si pánom svojho času, finančné prilepšenie,
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu
Zita5
04.09.06,09:19
Okrem to že človek si je pri podnikaní pánom svojho času , podnikanie nesie aj riziko ako pre jednotlivca tak aj pre rodinu .To si treba uvedomiť .
Čiže potrebuje to celého človeka a veľkú dávku trpezlivosti,povinností a zodpovednosti .



Doplním ......no a samozrejme dostatok financiííííí ....:) ako na rozbeh podnikania tak aj počas podnikania .

Ale určite netreba od toho očakávať prechádzku ružovou záhradou .
účtovník 007
04.09.06,09:37
Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

Pre podnikanie:
si pánom svojho času, finančné prilepšenie,
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu,množstvo papierovania,neprehľadnosť zákonov,
Milan Benka
04.09.06,09:39
Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

Pre podnikanie:
si pánom svojho času,
finančné prilepšenie,
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu
platenie odvodov SP a ZP
účtovník 007
04.09.06,09:41
Pre podnikanie:
si pánom svojho času,
finančné prilepšenie,
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu
platenie odvodov SP a ZP
neprehľadnosť zákonov
Jozef I
04.09.06,09:43
Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

Pre podnikanie:
si pánom svojho času, finančné prilepšenie, robím čo ma baví,
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP
Jana Acsová
04.09.06,09:52
Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

Pre podnikanie:
si pánom svojho času (každé ráno, kým nepozrieš na termíny do kalendára), finančné prilepšenie, robím čo ma baví ...
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, robota za nami a robota pred nami, každá ukončená práca je východiskom pre jej nový začiatok, fungujúca korupcia a lobing pri zháňaní zákaziek, obsadený trh - bez novej myšlienky v regióne nie je šanca na úspech, každý začiatok je ťažký ...
účtovník 007
04.09.06,10:05
Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

Pre podnikanie:
si pánom svojho času (každé ráno, kým nepozrieš na termíny do kalendára), finančné prilepšenie, robím čo ma baví ...
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, robota za nami a robota pred nami, každá ukončená práca je východiskom pre jej nový začiatok, fungujúca korupcia a lobing pri zháňaní zákaziek, obsadený trh - bez novej myšlienky v regióne nie je šanca na úspech, každý začiatok je ťažký ,nedostupnosť úverov pre začínajúcich podnikateľov...
Leila2006
04.09.06,11:48
Milá Eva, myslím si, že nie každý je typ vhodný na podnikanie. Ako vidíš, tých rizík je veľa, ale o tom to asi celé je. Risk je zisk.:)
sojana
04.09.06,12:42
Poznám aj takých živnostníkov, ktorí pracujú spôsobom "firma vo firme". Klasicky chodia na 8 hodín do inej firmy robiť, len majú na to živnosť, nie sú zamestnanci v pracovnom pomere.:o
aladin
04.09.06,13:42
účtovník 007Myslím, že by sme cez tlačidlo cituj (treba vymazať zátvorky pred a za cituj), mohli postupne pridávať pre a proti podnikaniu, aby bola téma prehľadná. Myslím, že takáto sonda bude dosť zaujímavá.

Pre podnikanie:
si pánom svojho času (každé ráno, kým nepozrieš na termíny do kalendára), finančné prilepšenie, robím čo ma baví , financna nezavislost, ked sa dari podniku dari sa i rodine,Clovek robi na seba , resp zamestnanci pracuju prenho, moznost volit priority rozvoja firmy, jeho smerovanie, velmi dobre ked sa na to clovek nepozera len cez peniaze (samozrejme zit z niecoho treba) je vsak vyhra ked je to zaroven i konicek ..
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, robota za nami a robota pred nami, predovsetkym v zaciatkoch bez sviatkov, vikendov volneho casu ak ma clovek rodinu je to za 100 ak za nou stoji i rodina a podporuje tazky zaciatok ked zacatie podnikania je vysledkom suhlasu rodiny , riziko pri kolektivnom riadeni firmy napr. rodinou , ze rozdielne nazory sa prenesu i do samotnej rodiny, každá ukončená práca je východiskom pre jej nový začiatok, fungujúca korupcia a lobing pri zháňaní zákaziek, obsadený trh - bez novej myšlienky v regióne nie je šanca na úspech, každý začiatok je ťažký ,nedostupnosť úverov pre začínajúcich podnikateľov, v zaciatkoch sa tazko zvyka na to ze vyrobených 100 nie je zisk , je to iba prijem...
Irena K
04.09.06,20:16
Pre podnikanie:
si pánom svojho času, robíš čo ťa baví, možno aj finančne prilepšíš
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, podľa toho v čom podnikáš náročnosť získávania nových zákazníkov
__________________
Eva Vajdová
05.09.06,10:25
a ako by ste sa pozerali na to, keby bol živnostník zastreseny firmov a zivnost mal len kvoli mesacnemu fakturovaniu? tym padom by odpadol stres z porusovania zakonov, firma ma svojich poradcov, úctovnika, ktory je za poplatok ochotny viest jednotlivym pracovnikom uctovnictvo alebo pausalne danove priznanie a má zabezpečenu pracu. co sa tyka odvodov... aj ako zamestnanec si platime odvody, sú nizsie, ale treba si uvedomit ze zamestnavatel plati k hrubej mzde za kazdeho este 38 % na odvodoch, preto nemoze stupat mzda tak rychlo. Zivnostiník si moze zaplatit odvody podla dan. priznania za predch. rok, resp. z minimalky a z príjmu, ktory by mal byt tym pádom vyssi sa moze ku dôchodku pripoistit v komercnej spolocnosti
Milan Benka
05.09.06,20:45
Všetko má svoje pre a proti.
Jana Acsová
07.09.06,05:53
a ako by ste sa pozerali na to, keby bol živnostník zastreseny firmov a zivnost mal len kvoli mesacnemu fakturovaniu? Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t31265-zivnostnik-ako-zamestnanec.html#post287996

A najmä:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=156401&postcount=45
sedlo
13.09.06,07:16
Pre podnikanie:
si pánom svojho času a svojho konania (každé ráno, kým nepozrieš na termíny do kalendára), finančné prilepšenie, robím čo ma baví; nemusíš sa obávať, že ťa šéf bude kritizovať za tvoje iniciatívne správanie, nemáš nadriadených,
Proti podnikaniu:
riziko bankrotu, nedostatok času na rodinu, stres, strach z porušenia zákonov, platenie odvodov SP a ZP, robota za nami a robota pred nami, každá ukončená práca je východiskom pre jej nový začiatok, fungujúca korupcia a lobing pri zháňaní zákaziek, obsadený trh - bez novej myšlienky v regióne nie je šanca na úspech, každý začiatok je ťažký ...
luzbetka
25.02.08,12:23
kolko môže zarobit dobrovolne nezamestnaný na dohodu aby neplatil odvody do ZP? Alebo má platit 14% z prijmu, ak napr.za mesiac ma 6000,-Sk?