Demi0
09.10.19,08:14
Dobrý deň, zase sa na Vás obraciam s prosbou o radu.
Zamestnancovi som preplatila preventívnu prehliadku, podľa zákona má na to právo. Po týždni prišiel s faktúrou s laboratória, kde mu vyúčtovali vyšetrenia na ktoré ho poslal obvodák, že mu ju mám preplatiť. A teraz neviem či môžem preplatiť aj toto. Prečo mu to laboratórium fakturuje osobne a nerieši sa to cez lekára netuším. Len má tento zamestnanec nárok na preplatenie tejto faktúry? A po druhé. Môžem akceptovať faktúru, ktorá je na meno zamestnanca, je už zaplatená a on mi doniesol bankový výpis o zaplatení? Ešte som sa s tým nestretla. Ďakujem za pomoc
veronikasad
09.10.19,06:21
Kontaktuj obvodneho lekára či tieto vysetrenia suvisia s prevenciou vo vztahu k vykonu prace, alebo je to niečo naviac na ziadost zamestnanca.
Demi0
09.10.19,06:36
Súvisí to s prevenciou vo vzťahu k výkonu práce.
kopretinka
09.10.19,08:28
Ak je poistený vo VŠZP,tak oni nepodpísali zmluvu s niektorými laboratóriami.Info od poisťovne bola,že pacient si to má zaplatiť a poisťovňa to preplatí.To bola ofic.info v médiách.Neviem nakoľko je to aktuálne,treba zistiť.
Mila123
09.10.19,09:33
Dievčatá, táto prehliadka je na žiadosť zamestnávateľa, obvodný lekár poslal biologický materiál na vyšetrenie (inak sa predsa nedá urobiť PP) a každý si žiada svoje zaplatiť,
nie je to o laboratóriách (tie už podpísali zmluvu so VšZP)
lekár predsa nevie akú sumu fakturuje laboratórium, nevie ich cenníky, keďže pacient mal na žiadanke zapísané meno a priezvisko a bolo zaznačené, že je to mimo zdravotného poistenia, preto mu LAB vystavil daňový doklad, zamestnanec neuviedol iného, teda jemu....
chybu urobila organizácia, ktorá žiadala preventívnu prehliadku , nedala dostatok informácií lekárovi, zamestnancovi
Demi0
09.10.19,09:49
Ďakujem za info. Len teraz mi prosím poradte či to môžem preplatiť, keď faktúra je vystavená na zamestnanca a je už aj ním zaplatená. nebudú mi to daňovací vyčítať, ak to preplatím?
veronikasad
09.10.19,16:02
Jarka, ukony pozadoval lekar, podla mojho skromneho nazoru to mal labak fakturovat jemu a lekar si ich zahrnúť do ceny preventivnej prehliadky