sattelitka
09.10.19,09:52
Ak chcem preradiť firemné auto do osobného užívanie ale nie je ešte celkom odpísané, tak ako to bude s dph..? to auto sme kúpili a aj odpočítali dph ( som platca dph)
marjankaj
09.10.19,10:00
Ešte prezraď, čo je u teba firma?
Má vôbec tá firma občiansky preukaz?
Mila123
09.10.19,10:54
DPH vraciaš, určite, si FO? PO?
Mila123
09.10.19,10:56
martinez
09.10.19,12:55
moj nazor je nasledovny: podla §8,3 zakona o DPH ak platitel doda tovar bezodplatne alebo na dalsi iny ucel ako na podnikanie, a bola pri jeho obstarani odpocitana DPH, povazuje sa toto dodanie za dodanie za protihodnotu a je potrebne z neho odviest DPH.. takze preradenie auta z obchodneho majetku (ak sa bavime o zivnosti) do osobneho uzivania, pri ktorom bola odpocitana DPH, sa povazuje za dodanie tovaru za protihodnotu... vysku DPH, ktoru treba odviest sa vypocita v sucinnosti s §54 a v nadvaznosti na prilohu c.1 zakona o dph...