magdika
10.10.19,11:49
Zdravím milých poraďákov, môžem uznať takéto potvrdenie, keď je na jednom papieriku a bez dátumu vystavenia, len tri po sebe idúce dni
Ďakujem
ivka70
10.10.19,09:52
Ja by som neuznala a ziadala priniest potvrdenie ku kazdemu dnu, kedy zamestnanec bol na vysetreni alebo osetreni..
Pretoze toto vyzera skor na to, ze mala byt vystavena PN a zamestnanec skutocne bol u lekara len prvy den.
Nech si zamestnanec zaobstara tri potvrdenia na kazdy den jedno alebo nech si na 2 dni vezme dovolenku.
Mila123
10.10.19,10:18
Ivka, prečo nie? tvoje tvrdenie má právnu oporu, ak áno v ktorom zákone?
ivka70
10.10.19,10:20
V Zakonniku prace - potvrdenie plati na nevyhnutne potrebny cas na osetrenie alebo vysetrenie, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovnej doby ... ak bol 3 dni na vysetreniach ,tak ma ma mat 3 potvrdenia, aj ked od jedneho doktora.
Ak to vydokladuje, ze bol, tak by som uznala, ale jedno potvrdenie s 3 peciatkami mi nepride, ze bolo vydavane pri vysetreni (teda kazdy den)..
Mila123
10.10.19,10:30
ak lekár uznal čas na vyšetrenie či ošetrenie ako 3 dňový ???
prepáč, ale nemyslím si, že máš na toto posudzovanie ošetrenia a času na vyšetrenie oprávnenie....
a mňa by ešte zaujímalo, či má zamestnávateľ nejaké pokyny (vnútorný predpis) pri uznávaní takýchto paragrafov???
Jana Motyčková
10.10.19,11:11
Zavolala by som lekárovi, či to naozaj vystavil. AK áno, uznala by som. Ale môžete mať v internom prepise tlačivo a podmienky, čo všetko to potvrdenie musí obsahovať, aby ste to uznali a postupovať podľa toho.
kvjetecko
10.10.19,11:22
moj nazor je, ze zamestnanec bol proste chory doma (chripka apod). Ake osetrenie alebo vysetrenie trva 3 dni po sebe cele dni? Nenapada ma nijake, mozno nejake specialne druhy su, ale to by mu dali na kazdy den jedno potvrdenie, nie spolu.
Overila by som jednoznacne u lekara, ak ten to vyvrati, tak nech si v lepsom pripade da dovcu alebo neplatene volno, v horsom v podstate porusil prac. disciplinu s falsovanim dokladu, takze absencia a cau.
Mila123
10.10.19,11:31
prípravu na kolonoskopické vyšetrenie by si zrejme nechcela riešiť niekde pri páse v práci (diagnostika nie je ochorenie , preto tam nemôže byť PN)
veronikasad
10.10.19,12:10
Co je na tom papieriku napisane?
ivka70
10.10.19,12:51
neprehanaj, ani take vysetrenie netrva 3 dni
Mila123
10.10.19,12:57
jeden deň príprava , druhý deň realizácia a tretí? možno iné vyšetrenie???
ivka70
10.10.19,15:35
Len tak mimochodom, priprava trva 3 dni, ak pocas pripravy nenavstivis lekara kvoli vysetreniu, narok na zaplatenie "paragrafu" nevznika.
veronikasad
10.10.19,22:11
Ja mavam polročné kontroly v Bratislave aj tri dni za sebou, ako zivnostnicke mi ich nema kto preplatiť... Ak by bolo treba, tak priepustku si dam potvrdiť na pracovisku, kde som vysetrenie absolvovala, nie u obvodaka
magdika
11.10.19,08:10
Ďakujem za rady, konzultovali sme to s lekárom, je to v poriadku ´, chodil každý deň a tretí deň bol na nejaké testy. Niekedy je to obtiažne ťažko povedať, či mám právo takto kontrolovať doklady vystavené lekármi.
veronikasad
11.10.19,08:12
Tie vyšetrenia trvali celý deň ? Zamestnávatel prepláca nevyhnutný čas na ošetrenie alobo vyšetrenie v zdravotníckom zariadení ...