Patrícia5
11.10.19,06:47
Nasťahoval sa ku mne priateľ do 3izbového bytu s mesačnými nákladmi 250 EUR. Varí sa každý druhý deň.
Koľko by mal mesačne prispievať na chod domácnosti priateľ?


Odpoveď som si predstavovala asi: "tak vieš čo, moja zlatá, my sme v domácnosti traja a minieme na stravu ...... EUR a na hygienické a čistiace prostriedky ..... EUR". Chcela som sa z niečoho odraziť. Po pár mesiacoch budem mať prehľad.

Ďakujem všetkým, ktorí mi na otázku naozaj ODPOVEDALI na základe osobných skúseností.
ivka70
11.10.19,04:50
Kolko sa dohodnete.
Moze platit polovicu nakladov na celu domacnost (ktore si treba dobre zratat), moze platit fixnu ciastu, napr. 1/3 svojho prijmu, moze platit standardne najomne platene v okoli za izbu + prispevok na domacnost (jedlo, hygiena a pod.).
Variant je vela, dohoda je na vas.
mondes
11.10.19,04:53
Ak je to správny chlap, tak by to mohol platiť aj sám. Azda nechceš ho ty živiť.. Potom nestojí za nič. .........to je prvé, čo ma napadlo, keď som si prečítala Tvoju otázku. Ale samozrejme, je to na dohode Vás dvoch. My nevieme, aké máte príjmy a kto si čo môže dovoliť platiť. :)
mondes
11.10.19,05:09
:)
buchač
11.10.19,05:12
Mne ako prvé zišlo na um, že predsa priateľ by mohol platiť aj sexuálnymi službami....povedzme, že každý druhý deň, keď sa bude aj variť. ;)

P.S.:
To kde sa rodia takí, s takýmito " otázkami " ???

P.S.:
Máš predsa dosť rokov (ak som dobre počítal, tak cca 35), aby si mohla/mala vedieť čo a ako....a si dokonca účtovníčka.

P.S.:
Ten predchádzajúci priateľ neplatil nič, aj keď ste bývali spolu ?
vicktor
11.10.19,06:49
Priloz fotky a istotne sa najde niekto co zaplati vsetko a mozno aj viac.
Dokonca mozes licitovat.
bettylou
11.10.19,20:55
500
pavol54
12.10.19,05:27
s jednou dobrou známou sa vždy naťahujeme. Keď jej chýbajú prachy, "alebo čo", že si zoberie fosforeskujúcu kabelku a pôjde do Ústí si užiť, ja na to že keď mi dá dvacku tak nemusí ísť, obetujem sa, v prvom momente nepochopila a hovorí "čo 20, najmenej 50,-" Ja na to že nie až taká škaredá a stará aby to bolo za 50. Potom už pochopila že má dávať nie brať. Ešte žijem:).
kopretinka
12.10.19,06:54
A zaujíma ťa vôbec odpoveď?
bettylou
12.10.19,15:16
toho, čo uvarí :D
bettylou
12.10.19,15:17
šak to je na dobrä stravu, aby nemusel furt rezanky s makom jesť
Patrícia5
12.10.19,16:16
Odpoveď ma zaujíma veľmi a čo najviac z reálneho života.
kopretinka
12.10.19,16:34
Ak sa vy dvaja neviete na tomto dohodnúť,tak nedoporučujem spoločné bývanie.
Terezia13
12.10.19,16:37
odporúčam, riešiť to hneď nie až po vyhrotení nejakých situácií, kamarát ak je skutočne kamarát mal hneď niečo navrhnúť, urobte si pohodu a v kľude to vyriešte, otvorene mu treba povedať, že to bývanie sú aj náklady a očakávaš od neho aj prispievanie na spoločný chod domácnosti
buchač
12.10.19,16:59
Patrícia5 (Dnes 19:16) Odpoveď ma zaujíma veľmi a čo najviac z reálneho života.
====================
A na tie moje PS odpovieš čo ?
Kuwa...nekomletný jedinec...rodičia ti na to čo povedali ?

Takže inak.
Moja dcéra je na tom obdobne. Má svoj byt....a s priateľom býva už pár rokov...
ALE my sa absolútne nestaráme, či a koľko priateľ prispieva.

P.S.:
Len tak mimochodom....dcérin priateľ prispieva na domácnosť oveľa viac, ako si uviedla to nájomné...a to proskám pekne, je viac na turnuse ako doma.
pavol54
12.10.19,17:35
Dlhodobý priateľ je skoro ako manžel, ja som položil na stôl 15.- teho výplatu oddelil som si na osobné potreby a so zvyškom hospodárila manželka, len ťažko znášala (skôr svokra a jej príbuzné) že sme nemali výplatné pásky
buchač
14.10.19,05:01
Odpoveď som si predstavovala asi: "tak vieš čo, moja zlatá, my sme v domácnosti traja a minieme na stravu ...... EUR a na hygienické a čistiace prostriedky ..... EUR". Chcela som sa z niečoho odraziť. Po pár mesiacoch budem mať prehľad.
==============
AMEN !!!
lujza.j
14.10.19,08:31
Ja teda neviem...ale taka odpoved je nerealna....lebo kazda domacnost je indi-vindi....a potom kazdy ma inak rozdelene financie.....
Oliwa
14.10.19,10:57
Má prispievať toľko, aby ste boli obidvaja spokojní a aby kvôli tomu nevznikali hádky a nedorozumenia. A pravidlá si určiť hneď na začiatku.
Aké "režijné" náklady mal priateľ tam, kde býval doteraz? Odraz sa od nich. A kto je ten tretí spolubývajúci - dieťa či dospelý?
vicktor
14.10.19,11:23
tak vieš čo, moja zlatá, my sme v domácnosti dvaja a minieme na stravu, hygienické a čistiace prostriedky, auto, elektrinu, plyn, ..... cca 1500 EUR
korela
14.10.19,16:14
To máš priateľa alebo partnera? Keby išlo o priateľa, v podstate by si nemala čo riešiť. Priateľov môžeš mať do aleluja. To asi nebude tvoj prípad.
misoft
14.10.19,18:08
Aké rezanky? Vraví sa OBZERANCE s makom! :D:D:D
Patrícia5
15.10.19,04:19
vicktor, vďaka, vďaka vďaka. Si proste super!!!! :-D Konečne nejaká konkrétna suma. Je vidno, že si nielen obyvateľom domácnosti, ale aj jej plnohodnotným členom. Mne to vyšlo kolo 1200 a som sa zľakla, či som sa neprerátala...
vicktor
15.10.19,05:40
tak vieš čo, moja zlatá, nechcel som ta vylakat, tak som ubral. :)
Ked pridam splacanie hypoteky, vydavky na dovolenky, Vianoce, ... bude to dvojnasobok.
kopretinka
15.10.19,06:03
1500 eur ty dávaš mesačne na chod domácnosti?
vicktor
15.10.19,06:17
kopretinka, ano
buchac, opat sa mylis
vicktor
15.10.19,06:43
tak urcite budem neveriacemu Tomasovi predkladat na audit domace uctovnictvo, ktore ani nevediem
mala oprava - nie JA davam na domacnost, ale spolu s manzelkou
vicktor
15.10.19,08:14
Po prve - otazka nie je o NUTNYCH vydavkoch.
Po druhe - ano, s tebou nikto nevydrzi dlhsie debatovat.
buchač
15.10.19,11:06
Odpoveď som si predstavovala asi: "tak vieš čo, moja zlatá, my sme v domácnosti traja a minieme na stravu ...... EUR a na hygienické a čistiace prostriedky ..... EUR". Chcela som sa z niečoho odraziť. Po pár mesiacoch budem mať prehľad.
===================
Tak vieš čo, moja zlatá ?

Všetky moje P.S. platia a to dokonca dvojnásobne.
Už mi v tom "zadaní" chýba požiadavka na najakú appku...trebárs na podobnú hlúposť.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=appka+na+dom%C3%A1cnos%C5%A5
kopretinka
16.10.19,06:24
Načo si potrebuješ vidieť do profilu? A keď si si zatvoril profil pre ostatných,tak nevidíš ani ty.
chandler
16.10.19,07:19
volakedy bol taky standart, ze frajer platil cely najom (ale nie hypoteku). a alkohol sa kupoval priblizne na polovicu :) aj jedlo. naopak to bolo tak ze frajerka platila maximalne polovicu najmu. neviem preco, asi preto, ze frajer viac vypije aj zje :)