Agacs
11.10.19,16:45
Chcem sa spýtať či sa platí daň z príjmu pri predaji rozostavaného rodinného domu z dôvodu rozvodu manželov. Súkromný majetok.
marjankaj
11.10.19,16:47
A pozemok nepredávate?
Mária27
11.10.19,21:26
Je to príjem z predaja nehnuteľnosti podľa § 8 zákona o dani z píjmov.
Podľa § 6 katastrálneho zákona sa v katastri evidujú stavby spojené so zemou pevným základom, ktoré sú rozostavanými stavbami v súvislosti so vznikom, zmenou alebo zánikom práva k nim,
marjankaj
11.10.19,21:37
To som našiel aj ja. Ale aj vykopané jamy na základy sa považujú za rozostavanú stavbu?
pavol54
11.10.19,21:51
výška jeden a pol metra nad terénom
Agacs
14.10.19,11:59
Aj pozemok sa predáva
vicktor
14.10.19,14:13
Plati (ak sa vypocita).