comodo
11.10.19,21:59
V okolí sa stále niečo prerába , stavia , búra , včetne mňa . Ak potrebujem náradie , napr. búracie kladivo , prívesný vozík za auto , väčšiu uhlovú brúsku , zhutňovaciu žabu.. tak sa to požičiava 10 km od nás a potom sa to rýchlo ponáhla vrátiť. Rozmýšľam že niečo z toho kúpim do majetku s.r.o ( mám predmet činnosti i prenájom , ale doteraz som to nerobil , robím hlavne konštrukčné činnosti ) a popritom , že si i ja pomôžem :-) , to môžem požičiavať. Otázka , je čo ak sa mi prenájom nezrentuje. Kúpim náradie napr. za 1000 eur , do roka si to dvaja požičajú. Bude mi to trčať na firme , čo by ma netešilo , ale finančne by som to prežil. Ale čo v prípade kontroly z DÚ. Nemôžu ma obviniť – kúpil si si žabu , iste si si urobil chodník , uplatnil si DPH + náklady a..... príjem si nemal ani na to DPH , teda na daniach to štátu nevrátiš ?
jslancik
12.10.19,11:47
nerobíš konštrukčné činnosti, kde by sa mohlo využiť dané náradie?

čo tak urobiť zopár bločkov na prenájom navyše?

reálne by si potreboval osobu, čo by ti na to dohliadla. ibažeby si sám mal celé dni voľné a nevedel ich lepšie využiť... automat na požičiavanie mechanizácie ešte nevymysleli asi. takisto priestory.

rentabilitu nik nebude skúmať... pokiaľ tej mechanizácie nebude priveľa (lebo ľudia napr. akože založia požičovňu a náradie rozpredajú pod rukou). hlavne si treba vymyslieť dobrú historku resp. zákazku, kde si to použil.