tools.o
12.10.19,09:02
Dobrý deň, chcem pre manželku otvoriť predajňu ovocných, okrasných, listnatých stromov + trvalky, bylinky, muškáty prísady, substráty atď. Lenže predávalo by sa to len z dvora od marca do konca novembra (nemala by žiadnu miestnosť) , niečo by bolo pod prístreškom ale večina by bola len tak voľne na pozemku. Moja otázke je či musím mať niejaku miesnot kvôli pokladni atď. alebo môžem predávať len z pod prístreška a aké povolenie na prístrešok potrebujem ci musí byť stavebné povolenie alebo stačí ohlásenie ako drobná stavba alebo žiadne. WC by bolo v dome keď je to možné. Tiež či musím mať elektrinu a vodu keď predávam len z dvora. Na polievanie by som chcel používať vodu zo studne keď sa to dá.
A na akom urade sa treba informovať kde by mi poradili alebo už rovné kde to začať vybavovať.
A ešte jedna otázka, manželke sa celkom dobre darí pestovať a rozmnožovať skalničky, keby ich chcela predávať ako vlastný produkt treba nato remeselnícku živnosť alebo stačí iba sa nahlásiť na obecnom urade ako samostatný hospodáriaci roľník?
Ďakujem za každú radu.
jslancik
12.10.19,11:34
ty chceš poradiť komplet s celým podnikaním. milión otázok v jednom príspevku. predovšetkým si nájdite niekoho, kto Vám bude robiť účtovníctvo (z otázok je jasné, že niekoho potrebujete). a s tým niekým konzultujte svojich množstvo otázok.

A samozrejme, asi všetky boli jednotlivo zodpovedané aj tu na porade niekoľkokrát. stačí použiť vyhľadávanie.

Len na okraj, nemýľte si svoju činnosť s predajom z dvora, to je niečo iné.
bodliak
12.10.19,11:40
SHR a predaj z dvora v jednom ?