Mima75
12.10.19,21:26
Dobrý deň. Bola som prijatá do prac.pomeru na zastupovanie počas materskej, rodičovskej dovolenky. Od 1.12.2018 na dobu určitú 1 rok a zároveň na zastupovanie počas rodičovskej dovolenky. Dohodli sme sa ústne, že to bude na 3 roky. Chcem sa spýtať, bude sa pre mňa niečo meniť koncom novembra? Mám si vypýtať od personálneho odd. nejaký dodatok na predĺženie zmluvy?
veronikasad
12.10.19,19:37
napíš, čo máš presne uvedené v pracovnej zmluve.
Mima75
12.10.19,19:55
Pracovný pomer je dojednaný na dobu určitú do návratu pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky, najneskôr do 30.11.2019. Pre prípad, že pani XY bude čerpať dovolenku, ktorá plynule nadviaže na koniec jej materskej dovolenky a následne plynule prejde do rodičovskej dovolenky, rovnako v prípade, ak pani XY bude čerpať dovolenku plynule nadväzujúcu na jej ukončenú rodičovskú dovolenku, platí, že zamestnanec podľa prac.zmluvy ostáva zastupovať pani XY aj po návrate z materskej/rodičovskej dovolenky, a to po dobu čerpania jej riadnej dovolenky za podmienky, ze pani XY -ovou čerpaná dovolenka plynule spojí jej materskú dovolenku s rodičovskou resp. plynule nadviaže na jej ukončenú rodičovskú dovolenku. Zmluvné strana sa dohodli, že za návrat pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky sa bude považovať aj skončenie jej prac.pomeru počas materskej/rodičovskej dov.
veronikasad
12.10.19,19:58
A čo pani XY, je na ďalšej MD/RD ?
Mima75
12.10.19,20:01
nie, ona je stále na MD/RD. len som sa chcela spýtať či mám niečo v novembri riešiť na personálnom? alebo mi automaticky zmluva pokračuje Ďalej? proste neviem či mám niečo riešiť, alebo nič....a čakať....kým sa vráti?
Mima75
12.10.19,20:12
viete mi poradiť? Ďakujem
veronikasad
12.10.19,20:13
Veľmi komplikovane definovaná doba určitá, Mala by trvať do návratu zastupovanej pracovníčky z RD, vrátane čerpania dovolenky nadväzujúcej na RD. Keďže pracovníčka ešte RD neukončila, tvoj pracovný pomer trvá aj po 1.12.2019. Či to je naozaj tak, ti povedia na personálnom oddelení firmy.
Zuzanka_ba
22.10.19,13:42
Pracovný pomer je dojednaný na dobu určitú do návratu pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky, najneskôr do 30.11.2019

Ked vynechas cast o pani XY "do návratu pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky, ", zostane Ti takato veta:

Pracovný pomer je dojednaný na dobu určitú najneskôr do 30.11.2019

Formulaciu "Najneskor do" by som si prelozila ako "Najdlhsie do"

Z tohto mi vyplyva, ze PP sa skonci bud navratom pani XY alebo datumom 30.11.2019, podla toho, ktora udalost nastane skor.

Formulacia s datumom najdlhsie do 30.11.2019 bola zrejme urcena na to, aby si nezotrvavala - pripadne nezelane - na pozicii, ak pani XY bude dlhu dobu prec.. Da sa predpokladat aj to, ze vsetci novi zamestnanci vo firme maju najprv zmluvu na dobu urcitu na 1 rok, a tymto sposobom zamestnavatel dodrzal aj pri tebe svoj jednorocny standard ;)

Este by som si to preverila, a pripadne riesila so zamestnavatelom.
Zuzanka_ba
22.10.19,13:45
V tejto otazke si myslim, ze PP sa skonci 30.11., ak sa neskonci skorsim navratom pani XY
Mila123
22.10.19,13:54
Veronika nesúhlasím, pretože viem, že ak sú napríklad aj dve podmienky trvania PPV, t.j. počas MD/RD pani XX a aj termín 30 11 2019, ukončí sa PPV termínom ktorý nastane skôr, t.j. som presvedčená, že 30 11 2019 skončí PPV podľa ZP - na dohodnutú dobu (uplynutím dohodnutej doby)ak sa pani XX nevráti z MD/RD skôr