stanisa
04.09.06,11:29
Dobrý deň,

chcem sa opýtať môžem dať zamestnancovi neplatené volno pred tým ako zamestnanec vycerpá riadnu dovolenku? Pri neplatenom volne ho hlasim prerusenie do Sociálnej poistovne a oznamujem nieco aj zo zdravotnej poistovne? dakujem velmi pekne
Zita4
04.09.06,09:35
Neplatené voľno je na dohode zamestnanca so zamestnávateľom. Nezáleží na tom, či má nevyčerpanú dovolenku alebo nie. Do zdravotnej poisťovne netreba nič nahlasovať, zato musí zamestnávateľ platiť za zamestnanca na neplatenom voľne odvody z minimálnej mzdy.
monikad
20.04.07,09:12
Ak zamestnanec mal u nas neplatene volno od 1.3. do 16.4 a k 17.4 ma vypoved, ako mu vyratam narok na dovolenku? celorocny narok je 20.

Ma to byt ako pomerna cast, t.j. 3,5 dni dovolenky? (nepl. volno neratam)

dakujem
azuz
20.04.07,09:48
Ak zamestnanec mal u nas neplatene volno od 1.3. do 16.4 a k 17.4 ma vypoved, ako mu vyratam narok na dovolenku? celorocny narok je 20.

Ma to byt ako pomerna cast, t.j. 3,5 dni dovolenky? (nepl. volno neratam)

dakujem
Spočítaj koľko dní tento rok odrobil a nárok na dovolenku je za každých 22 odrobených dní 1/12 (keďže určite odrobil menej ako 60 dní).
ZDENIELA
20.04.07,13:28
Neplatené voľno je na dohode zamestnanca so zamestnávateľom. Nezáleží na tom, či má nevyčerpanú dovolenku alebo nie. Do zdravotnej poisťovne netreba nič nahlasovať, zato musí zamestnávateľ platiť za zamestnanca na neplatenom voľne odvody z minimálnej mzdy.

Ja len opakujem po Zita4, tie odvody z minimálnej mzdy platí zamestnávateľ za zamestnanca na neplatenom voľne len na zdravotnú poisťovňu, na sociálnu sa neplatí nič, tem je prerušenie poistenia.