Nesalex
13.10.19,20:09
Zdravím. Potrebujem poradiť. V mieste kde bývam mám internet od poskytovateľa ktorý má všetkých zákazníkov ako aj mňa v podsieti kde má každý modem a router pripojený do siete svoju Statickú IP adresu. Aby som sa na svoj router vedel dostať z "vonku" musím zadať adresu v tvare 1.2.3.4:***** čiže IP+port. Zadovážil som si kvalitnejší router ako dáva poskytovateľ ale keďže idem cez koaxial (káblovku) musím použiť starý router ako modem a cez LAN pripájam nový router. Všetko funguje skvele ale otázka znie ako sa teraz dostanem z "vonku" na ten nový router. Niečo ako presmerovanie cez presmerovanie? :) Ďakujem za rady ;)
Dodkoo
13.10.19,18:18
Nájdi si na starom routri mapovanie portov a nastavíš ktorý port zo starého routra má ďalej smerovať na akú lokálnu IP adresu a aký port.
Nesalex
13.10.19,18:43
Ďakujem za odpoveď. Pri možnostiach vytvorenia presmerovania portu na starom routry mám tieto možnosti : ftp server, http server, emule tcp, emule udp, MS remote desktop, other applications, exposed host. Iba pri možnosti other applications mám možnosť nastaviť komu a aké číslo portu zadať napr 8888 port pre WiFi router nový ale neviem ako to má potom fungovať ako bude vedieť starý router že prichádzajúce spojenie má smerovať na port 8888 čo bude nový router?