Maria129
14.10.19,12:11
Ahojte. Pri vystavení faktúry za prepravné služby, preváža sa tovar zo SR do AT (obaja platcovia DPH) sa fakturuje suma bez DPH?
Je potrebné uviesť na faktúre ´´ Prenos daňovej povinnosti na odberateľa´´ alebo uvediem fakturácia podľa par 47 zákona o DPH? Ktoré z uvedého je správne?

Ďakujem.
mondes
14.10.19,12:44
A vy aj ten tovar predávate? Alebo ho len prevážate? Pretože ak ho aj predávate a vystavujete faktúru za predaj a prepravu tovaru, tak podľa mňa v tomto prípade ide o § 47 ods. 6 zákona o DPH, takže tá druhá možnosť je správna.
annova
14.10.19,18:44
Este by som doplnila .......DPH odvedie prijemca....
Maria129
15.10.19,09:29
Zabezpečuje sa iba preprava tovaru. v tomto prípade sa tiež odvolám na par. 47?