Svetlana1
04.09.06,12:15
Mám problém. Zamestnanec končí PP dohodou. Vyčerpal však viac dovolenky ako má do tohto dátumu nárok. Ako to mám riešiť?Ako mám vypočítať zrážku zo mzdy?
Tweety
04.09.06,10:18
Mám problém. Zamestnanec končí PP dohodou. Vyčerpal však viac dovolenky ako má do tohto dátumu nárok. Ako to mám riešiť?Ako mám vypočítať zrážku zo mzdy?Náhrady za prečerpané dni dovolenky odrátať od HM. Tieto náhrady musí vrátiť.
Svetlana1
04.09.06,10:31
Takže ak to bolo v tomto mesiaci tak jej ju jednoducho nezaplatím? Alebo ako to mám dať do výpočtu? Ak ju nezaplatím tak jej budú do fondu chýbať hodiny.Ako to mám dostať do výpočtu aby to bolo správne?
Ďakujem.
azuz
04.09.06,10:34
Dovolenku nahradíš neplateným voľnom. Nezabudni na registračné listy do SP.
Svetlana1
04.09.06,10:51
A nebude to neskoro ?Alebo do kedy treba oznámiť SP neplatené voľno? Nemá to byť oznámenie 1 deň po?
katkaj
04.09.06,11:08
A nebude to neskoro ?Alebo do kedy treba oznámiť SP neplatené voľno? Nemá to byť oznámenie 1 deň po?

Stačí to na SP oznámiť do 8 dní :)
StanislavaF
04.09.06,11:12
musí sa prečerpaná dovolenka nahradiť neplateným voľnom?
katkaj
04.09.06,11:15
musí sa prečerpaná dovolenka nahradiť neplateným voľnom?

No väčšinou to tak je. Možno sa v niektorej firme dá dohodnúť že si to človek nadrobí ako nadčasy alebo niečo podobné ale to je skôr v menších firmách. A samozrejme musí zamestnávateľ s tým súhlasiť.
StanislavaF
04.09.06,11:25
nemôže sa len tak prečerpaná dovolenka krátiť zo mzdy bez nahradenia neplateným voľnom?
katkaj
04.09.06,12:00
nemôže sa len tak prečerpaná dovolenka krátiť zo mzdy bez nahradenia neplateným voľnom?
Krátiť zo mzdy sa musí ale čo s tými dňami čo bol človek na dovolenke a nemal na ňu nárok? Niečím sa musí vyplniť tá neprítomnosť v práci
Martinella
04.09.06,12:03
Krátiť zo mzdy sa musí ale čo s tými dňami čo bol človek na dovolenke a nemal na ňu nárok? Niečím sa musí vyplniť tá neprítomnosť v práci
Na toto obdobie je neplatené voľno a samozrejme s prerušením poistenia. Len pozor na neplatené voľno si treba mať od zamestnanca žiadosť - podpísanú. Sama si musí byť vedomá, že ak nemohla čerpať dovolenku keďže na ňu nemala nárok tak sa to inak riešiť nedá.
Svetlana1
04.09.06,12:07
Takže: Na SP pošlem RLFO aj keď je to už neskoro, že mal neplatené voľno, lebo tú dovolenku čerpal začiatkom mesiaca a vlastne potom už nič nezrážam, lebo som mu nič nedala? To sa mi veľmi nezdá. Nedá sa to urobiť neako inač?
StanislavaF
04.09.06,12:16
Ja by som nechala dovolenku normálne v dochádzke a v mzde by som ju krátila bez neplateného voľna. Alebo je to nesprávny postup?
VERONIKA6
04.09.06,12:17
Takže: Na SP pošlem RLFO aj keď je to už neskoro, že mal neplatené voľno, lebo tú dovolenku čerpal začiatkom mesiaca a vlastne potom už nič nezrážam, lebo som mu nič nedala? To sa mi veľmi nezdá. Nedá sa to urobiť neako inač?
Už to inak neurobíš.
azuz
04.09.06,12:26
Ja by som nechala dovolenku normálne v dochádzke a v mzde by som ju krátila bez neplateného voľna. Alebo je to nesprávny postup?
Ak tú dovolenku nezaplatíš, je to neplatená dovolenka s rovnakými následkami ako neplatené voľno.
Nika
04.09.06,12:28
Ja by som nechala dovolenku normálne v dochádzke a v mzde by som ju krátila bez neplateného voľna. Alebo je to nesprávny postup?

Ja by som to tiež urobila tak. Podľa mňa je to prečerpaná dovolenka. Keď si na začiatku mesiaca čerpal dovolenku nevedel, že na konci mesiaca skončí pracovný pomer. Takže si ani nepožiadal o neplatené voľno.
Svetlana1
04.09.06,13:01
V Zákonníku práce je § 117 a ten hovorí, že zamestnanec je povinný vrátiť náhrdu mzdy za prečerpanú dovolenku alebo niečo v tom zmysle, ale neviem ako to použiť v praxi.
Paula
04.09.06,13:31
Ja by som nechala dovolenku normálne v dochádzke a v mzde by som ju krátila bez neplateného voľna. Alebo je to nesprávny postup?

Toto sa mi prihodilo pred viacerými rokmi. Dovolenku som mala prečerpanú z dôvodu výpovede z mojej strany k 30.11. Vo výplate za november mi jednoducho zrazili prečerpanú náhradu za dovolenku, na ktorú som už nemala nárok. Neriešili to spätne ako neplatené voľno.
Svetlana1
05.09.06,07:30
A zrazili ti to z cistej mzdy? Malo by to byť z hrubej nie?
Tweety
05.09.06,07:33
A zrazili ti to z cistej mzdy? Malo by to byť z hrubej nie?
Je to krátenie HM.
StanislavaF
05.09.06,07:35
a je to teda správny postup?
Tweety
05.09.06,07:37
a je to teda správny postup? Správny, pretože náhradu za dovolenku, na ktorú nevznikol nárok je potrebné vrátiť.:cool: § 117 ZP.
kika571
05.09.06,07:37
Ja by som tie dni dovolenky zaplatila aj zrazila a bola by z toho 0.
Svetlana1
05.09.06,08:30
Takže vykrátim hrubú mzdu. Tak neako som to pochopila keď som si prečítala § 117 ZP. Lebo keby som to zrazila z čistej mzdy tak by boli zaplatené odvody a to je hlúposť. Rozmýšľam správne????
StanislavaF
05.09.06,08:37
zrazíš to z hrubej mzdy
Svetlana1
05.09.06,09:02
Veľmi pekne ďakujem.:cool:
Tony1
08.01.09,20:32
ja to robim tak, čo mi aj poradili naši programátori, že mám vo výplate kolónku preplatená dovolenka a tú zadám s mínusovým znamienkom.
Tak mi vlastne stiahne náhradu za dovolenku, čo bola zaplatená. Je to z hrubej mzdy, vyráta mi z toho aj odvody. dúfam, že je to správne.
Tony1
09.01.09,05:29
ja to robim tak, čo mi aj poradili naši programátori, že mám vo výplate kolónku preplatená dovolenka a tú zadám s mínusovým znamienkom.
Tak mi vlastne stiahne náhradu za dovolenku, čo bola zaplatená. Je to z hrubej mzdy, vyráta mi z toho aj odvody. dúfam, že je to správne.
poradí mi niekto?
Janakana
13.01.09,16:39
Krátiť zo mzdy sa musí ale čo s tými dňami čo bol človek na dovolenke a nemal na ňu nárok? Niečím sa musí vyplniť tá neprítomnosť v práci
Mala som kontrolu zo soc. poisťovne a tam mi vytkli, že za prečerpanú dovolenku - nemôžem krátiť vymeriavace základy, hrubú mzdu (ale máme sa to poriešiť ako škodu, ktorú spôsobil zamestnanec zamestnávateľovi- zrážka z čistej mzdy.
Iveta Matlovičová
13.01.09,21:49
Mala som kontrolu zo soc. poisťovne a tam mi vytkli, že za prečerpanú dovolenku - nemôžem krátiť vymeriavace základy, hrubú mzdu (ale máme sa to poriešiť ako škodu, ktorú spôsobil zamestnanec zamestnávateľovi- zrážka z čistej mzdy.

fakt zaujimave, VZ na SP je prijem za vykonanu pracu, ktory podlieha dani z príjmu ...., daniari sa vyjadrujú k tejto veci tak, ze pri storne neopravnene vyplatenej nahrady mzdy za dovolenku sa znizuje aktualny zdanitelny prijem, takže je zvlastne, co potom tvrdi socialka, nebudem dalej k tomu pisat, lebo by to bolo mimotemy a hneva ma to :mad: velmi :mad: