Maria129
16.10.19,15:23
Ahojte. Je správne ak účtujem blok z registračnej pokladne za obed na účet 513/211 s tým že celková suma aj s DPH sa zaúčtuje na 513? Teda nemôžeme si odpočítať DPH?
Je to správne?
Ďakujem
martinez
17.10.19,10:45
nemozno odpocitat DPH pri kupe tovarov a sluzieb na ucely pohostenia.. vid §49,7,a) ZoDPH
Maria129
17.10.19,13:31
Čiže celá suma pôjde na 513 s tým, že v DP PO ide o pripočítateľnú položku . Ide o riadok 110 DP PO?
martinez
17.10.19,13:44
do riadku 6 tabulky A a riadku 130 DP PO