wegamizi
17.10.19,21:44
Mam v telefone Cat B30 nevyuzite mobilne data. Je mozne ich preniest do Samsung S8 ? Dakujem
jelalim
17.10.19,20:04
chces teda prelozit SIM do druheho mobilu?
buchač
17.10.19,20:08
Špecifikuj info trochu viac .
misoft
17.10.19,20:17
Dáta predsa nie sú v mobile, tie ti poskytuje operátor - mobil ich len vysiela a prijíma. A operátor sleduje, koľko sa prenieslo. Je to predsa viazané na SIM kartu. Ak prehodíš SIM kartu z jedného mobilu do druhého - tak pokračuješ tam, kde si skončila.
wegamizi
17.10.19,20:46
Aha, dakujem. Nechcem prehodit sim. Len som nevedela, ako data funguju. Teda su viazane na sim a nemozem ich teda presunut na inu sim. Oki. Rozumiem. Dakujem
wegamizi
17.10.19,20:49
Nie. Som myslela, ze to ide nejako odoslat na inu sim
buchač
17.10.19,21:15
wegamizi (Dnes 22:46) Aha, dakujem. Nechcem prehodit sim. Len som nevedela, ako data funguju. Teda su viazane na sim a nemozem ich teda presunut na inu sim.



Ale dá...preštuduj si, čo je to "hotspot".

WiFi Hotspot umožňuje zdieľať mobilné pripojenie k internetu. Pomocou smartfónu alebo tabletu môžete vytvoriť Wifi sieť, do ktorej sa môžu zapojiť viacerí používatelia, smartfóny, notebooky, počítače či iné zariadenia podporujúce WiFi.

Viac na https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=hotspot

Je tam ale podmienka dodržania vzdialenosti a prekážok (stena)...čím ďalej od seba sú zariadenia, tým slabší signál.
wegamizi
20.10.19,06:38
Buchač dakujem. Presne to som potrebovala. Uz frčím a data na tablete vyuzivam aj s mobilnym telefonom cez siet wifi.
buchač
20.10.19,06:51
Decko mojo....a čo myslíš, že ako som ja pripojený ??? ;)
Roky fungujem takto, že cez mobil idú dáta do ntb.
wegamizi
20.10.19,08:30
Super,veľká vďaka. Som na dlhej dovolenke mimo SK a na tablete mám od operátora 30GB a na telefóne 1GB mesacne.Tak som potrebovala poriešiť tento rozdiel. Som z toho teraz úplne Happy ;-)
misoft
21.10.19,08:59
Juraj - nezavádzaj nesprávnym výkladom. Dáta budú STÁLE viazané na SIM kartu. Lenže z telefónu/tabletu, v ktorom je tá SIM karta, sa vytvorí "hotspot" - teda prístupový bod pre zariadenie, ktoré dáta nemá. To potom cez hotspot posiela tým prvým dáta a účtuje/odpisuje sa to stále z tej SIM karty.
Takže aj keď druhé zariadenie bude odosielať dáta, odosiela ich do prvého a práve TOTO ich odosiela do siete.
buchač
21.10.19,15:32
misoft (Dnes 10:59) Juraj - nezavádzaj nesprávnym výkladom.
================
Nevkladaj mi do textu to, čo absolútne netvrdím.

- už len samotný výraz hotspot vraví, že o čo ide.
- mne nevysvetľuj to, čo dávno viem a fungujem na tom už pekných pár rokov.
- a keď už nič iné, tak po otvorení linku je vysvetlení do aleluja.