stratena
04.09.06,12:54
dnes som tu uz vyvadzala tak som tu znova s inou otazkou. ked budem robit na trvaly pracovny pomer a este aj na dohodu tak ma zamestnavatel na dohodu povinnost za mna platit urazove a garancne poistenie?alebo staci ak mi to plati zamestnavatel u ktoreho som na TPP?vdaka
Paula
04.09.06,10:57
Nestačí, odvádzať bude aj z dohody.
abel
04.10.06,13:55
Ešte pred týždňom som tu videla tému, ktorú presne potrebujem, a dnes ju už hodinu nemôžem nájsť. Prosím poraďte mi alebo mi dajte link: Od augusta do 11. septembra nezamestnaný vykonával prácu na základe dohody o VP. Od 12. septembra nastúpil u tohoto zamestnávateľa do trvalého pracovného pomeru, dohoda bola 11.9. skončená. Robím mzdu za september, a neviem, či mám urobiť dve mzdy alebo dohodu pripočítať k TPP. Ak dve mzdy, čo s nezdaniteľnou čiastkou dane?
Marína
04.10.06,20:51
Elenka, tak skoro hodinu som to hľadala aj ja. Myslela si na túto tému od prísp. č. 5?
http://www.porada.sk/t23346-duplicitne-zadanie-zamestnanca-v-olympe.html
Skúšala som to v MRP dvoma spôsobmi cez Pracovný pomer/Agenda/Pridať aj cez Pracovný pomer/Agenda/Kopírovať a vždy to vychádza na 2 výpl. pásky. Program totiž pridelí zamestnancovi nové osobné číslo.
Asi by bolo vhodnejšie túto otázku riešiť v "Účtovné softwary". Ak na niečo prídeš, daj vedieť, aj mňa to zaujíma.
abel
05.10.06,05:04
Evka, to asi nie je to, čo hľadám. V tom probléme sa mi zdá, že sa rieši súbežne, ak pracovník, ktorý je vo firme zamestnaný, okrem hlavnej práce ešte vykonáva vo firme aj nejakú prácu na dohodu. Ja ale zrejme musím urobiť zvlášť dohodu - aj zo SP bol ako dohodár odhlásený 11.9. a zvlášť TPP, ktorý začal 12.9. Neviem ale, čo s nezdaniteľnou časťou. Chcela som sa vyhnúť zrážkovej dani, ale asi to nepôjde.
A veľmi pekne Ti ďakujem za tú hodinu, čo si tak neskoro strávila hľadaním pomoci pre mňa http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z95.gif
Paula
05.10.06,05:50
Ak budeme vychádzať z povinností zamestnávateľa pre SP (prikladám iba časť ):

Povinnosti

prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca
prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
zamestnanca na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch
zamestnanca na účely úrazového poistenia a na účely osobitného predpisu (zákon č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah podľa osobitného predpisu (zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov) nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch
........., potom mi vychádza, že dotyčného zamestnanca treba ako dohodára odhlásiť a ako zamestnanca na TPP znova prihlásiť -tým sa oznámi zmena v údajoch.....vzniká nový pracovný pomer a teda bude mať aj dve samostatne riešené výpl. pásky.Prijmem však rada názor ďalších poraďákov.
Jana Motyčková
05.10.06,06:49
Z hľadiska Sociálnej poisťovne sú to dva pracovné vzťahy - t.j. samostatné prihlásenie a odhlásenie a dva riadky vo výkaze (bez ohľadu na to, či tie vzťahy boli "po sebe" alebo súbežne). Z hľadiska daňového sa zdaňuje spoločne úhrn príjmov zo závislej činnosti zo všetkých vzťahov u zamestnávateľa.
Paula
05.10.06,07:05
Takže: odhlásiť + prihlásiť, na výpl. páske bude mať v danom mesiaci dva pracovné pomery + zrážky poistného + 1x preddavok na daň (ak daň výjde).
silvia
08.11.06,10:45
Prosím Vás, chcem si len overiť nasledovné:
Pracovník čerpal u svojho zamestnávateľa dovolenku a u nás sa zatiaľ zamestnal na dohodu o vykonaní práce - odmena vyššia ako 5.000,-.
- platíme zaňho len úrazové a garančné poistenie, daň mu zrazíme preddavkovo z celej odmeny, zdravotné poistenie nebude musiet doplácať pri RZ. Mám pravdu?
Ďakujem!
*agatha*
10.05.07,13:23
dobrý deň,ja mám takýto problém:
mám uzavretú DoVP od 02.05. u jedného zamestnávateľa.popritom som bola evidovaná na ÚP.zajtra podpisujem pracovnú zmluvu na TPP skrátený u iného zamestnávateľa.súčasne budem mať teda i DoVP,i ten skrátený TPP..z ÚP ma vyradia.ale čo s odvodmi?budú za mňa do sociálky odvádzať obaja zamestnávatelia?ďakujem.
JankaO
10.05.07,13:41
dobrý deň,ja mám takýto problém:
mám uzavretú DoVP od 02.05. u jedného zamestnávateľa.popritom som bola evidovaná na ÚP.zajtra podpisujem pracovnú zmluvu na TPP skrátený u iného zamestnávateľa.súčasne budem mať teda i DoVP,i ten skrátený TPP..z ÚP ma vyradia.ale čo s odvodmi?budú za mňa do sociálky odvádzať obaja zamestnávatelia?ďakujem.

Z DoVP bude zamestnávateľ odvádzať do sociálnej poisťovne len garančné a úrazové poistenie, na ZP ste sa nepýtali Z TPP pôjdu odvody do všetkých fondov SP.
*agatha*
10.05.07,13:46
a z TPP pôjdu odvody aj do ZP,však?ďakujem za odpoveď.
vikinka
10.05.07,13:54
a z TPP pôjdu odvody aj do ZP,však?ďakujem za odpoveď.
Áno z TPP aj odovody preddavkov na zdrav.poistenie.