sliver69
19.10.19,11:43
Dobry den, chcel by som poprosit o pomoc/radu s touto situaciou.
Mam Babettu a chcem ju prestavat do takejto (https://sk.pinterest.com/kubosgarage/latte-racer-betta/)podoby. Jednalo by sa o vizualnu prestavbu, teda bez zasahov do motora a brzd.

Otazka znie, ci mozem s takouto Babettou jazdit na pozemnych komunikaciach. Ak nie, co je potrebne urobit, aby som mohol?

Dakujem, Jozef
sliver69
19.10.19,10:54
No, to je vec nazoru :) hipster nie som a ani neplanujem byt, pride mi to cele mimo misu :) makam 10 hod denne, do kaviarni nechodim lebo tam nedavaju pivo a metrosexual tiez nie som :) ale to vozitko sa mi paci, tak ma to zaujima.

Googlil som ale ziadne 'pravne' info som k tomu nenasiel, preto pisem sem.
misoft
19.10.19,11:46
Je to prestavba! Takže sa priprav na kopu papierovačiek, na schvaľovanie technickej spôsobilosti, vyjadrenia výrobcu, či to ON povoľuje....
Prajem veľa "zábavy"....
sliver69
19.10.19,11:59
No ja viem ze to nebude celkom jednoduche ak s tym teda nechcem behat jak pirat, ale je niekde zakon/norma/popis co presne treba? POdobne som sa snazil pred par rokmi pripojit sajdkaru k BMW a nepreslo to cez potvrdenie od vyrobcu, takze nic... ale u Babetty je to so zmenami mozno trochu jednoduchsie.. nema to znacku, nechodi sa na STK...
bettylou
19.10.19,16:31
asi hej, ak brzdy budú tak ako majú byť v pomere s váhou vozidla sú na to dáke normy, ale šak odskúšaš, uvidíš,
buchač
19.10.19,17:04
sliver69
19.10.19,17:55
No ale tie linky som videl... Prvy je CZ a tam su kusok pred nami co sa tyka akychkolvek zmien (riesil som sajdu a v CZ su na tom vyrazne inak ako u nas), druha je motoride kde riesi chalan zmenu v motore... Ja do motota zasahovať nechcem, nepotrebujem aby to slo 90kmh a tretia je len google, cize tam tie pravne rady nevidim. Prehliadol som nieco?