tanta
20.10.19,17:01
Mám faktúru v hodnote 11. tis. EUR za jazdené motorové vozidlo s rozpisom DPH. Autobazár žiadal uhradiť 5000 EUR v hotovosti, o čom vystavil príjmový pokladničný doklad...nie doklad z ERP je tento postup správny? Môže vôbec byť úhrada v hotovosti..keď celková čiastka faktúry je väčšia ako 5.000 EUR...??
veronikasad
20.10.19,17:05
Postup autobazáru nie je správny
marjankaj
20.10.19,17:21
Neviem presne na čo sa pýtaš. Síce postup autobazáru nie je správny ako napísala Veronika, ale:
§ 5
Ak došlo k porušeniu zákazu podľa § 4, nie je tým dotknutá platnosť právnych úkonov, na základe ktorých sa vykonala platba v hotovosti.

Zostáva iba zistiť, či ide u teba o priestupok(do 10 000€) alebo delikt(do 150 000€)