Mikae
20.10.19,20:52
Došla nám faktúra z Čiech za tovar, je tam uvedené: nejsme plátci DPH, faktúra je teda bez dph-čky. Nie je tam nič o prenose daňovej povinnosti, o dodanení. My sme riadny plátci DPH.
Treba túto faktúru samozdaniť? Čím viac si o tom čítam, tým mám v tom väčší chaos. Tovar doviezol kuriér - teda máme doklad o úhrade faktúry kuriérovi. Mám tomu rozumieť, že sa jedná o zásielkový predaj. Pýtam sa preto lebo v paragrafe 69 spomínajú nejakú výnimku pri dodávke tovaru zásielkovým spôsobom. Ak máte niekto skúsenosť, prosím poraďte.
Žabinka
20.10.19,21:24
keď český podnikateľ nie je platiteľ DPH v ČR, teda nemôže DPH vyčísliť alebo ho uvádzať na faktúre.. ale nejde tu o oslobodené (intrakomunitárne) dodanie, čiže nepostupuješ podľa §11 Zákona o DPH, a teda nerobíš samozdanenie..
pozri si https://www.podnikajte.sk/dan-z-pridanej-hodnoty/nakup-tovaru-eu
je tam tabuľka, ktorá ti to lepšie ozrejmí..
Mikae
21.10.19,07:17
Ďakujem pekne za odpoveď.