yvica
21.10.19,11:25
chcem sa opýtať, pýtala som mesačnú uzávierku k zaúčtovaniu, podnikateľ mi povedal, že servisák povedal, že si to účtovník vie stiahnuť z internetu, viete mi poradiť ak sa to dá ako? ďakujem
Mila123
21.10.19,09:32
toto nie je bežne možné, pobavilo ma to, to čo ti povedal podnikateľ
Mila123
21.10.19,09:35
píšeš o e-kase,
ak by to bola VRP a mala by si prihlasovacie heslá, išlo by to inak nie...
yvica
21.10.19,10:43
nemám s tým skúsenosť, čiže preto sa pýtam, či je to možné alebo blbosť, nie je to vrp, je to normálna registračka. všetci podnikatelia čo mám majú len účet, tento jeden mal erp, ale nosil mi uzávierky, čiže som nemala problém s účtovaním. čiže teraz mi musí tiež doniesť mečsačnú uzávierku? ´dakujem
Katy a R
21.10.19,10:58
Ak ti dá svoje prístupové kódy - resp. ťa poverí, že budeš za neho el. komunikovať s DU - dostaneš sa do jeho osobnej internetovej zóny.
Ala
21.10.19,11:11
Je to pravda, asi pred týždňom tiež niekto položil tú istú otázku. Je potrebné požiadať DU o rolu administratora, ak máš vybavený na DU prístup Ty na zasielanie elektronicky. .
veronikasad
21.10.19,14:04
Ma e-kasu, alebo ešte ERP? Ja mám prístupové hesla živnostníkov (nemam ich pod sebou) a mesacnu uzavierku si sťahujem z internetovej zóny e-kasa.
yvica
23.10.19,11:44
komunikujem za neho elektronicky, ale nič také tam nevidím
yvica
23.10.19,11:53
tu som našla návod ako sa to robí, ale mne nevyhodí u klienta tie dostupné reporty, čiže nemám čo stiahnuť.

https://www.opytajsauctovnika.sk/ako-si-vytlacit-mesacne-prehlady-zo-systemu-ekasa/
Ala
23.10.19,12:04
To, že komunikuješ s daňovým úradom, nemá nič spoločne so stiahnutím reportov, Tak ako som písala, je potrebne požiadať daňový úrad, cez všeobecné podanie o rolu Administratora ako prílohu doložiť splnomocnenie na prístup ekasy, kde majiteľ splnomocni Ťa na prístup do reportov - ekasy.
marco
23.10.19,12:21
mal som podobný problém písal som na FS a tu je odpoveď:
1. V prípade, ak sa Vám zobrazujú v ľavej časti len možnosti "Pokladnice e-kasa klient", „Autentifikačné údaje“ a „Žiadosti o nové autentifikačné údaje“, máte nastavenú rolu „Technik“.

2. Ak potrebujete mať prístupné aj reporty, je potrebné zmeniť rolu na „Administrátor“. Pre úpravu role požiadajte registrátora o zmenu elektronicky cez katalóg formulárov prostredníctvom podania pre FS – Register (Všeobecné podanie – register). Samozrejme registrátor Vám nastaví novú rolu v závislosti od plnej moci, možno bude potrebné doložiť novú plnú moc.



Zároveň posielam linky na infomateriály týkajúce sa reportov:

https://www.financnasprava.sk//_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Aktualne/ERP_VRP/2019/2019.06.25_IM_reporty.pdf

https://www.financnasprava.sk//_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Aktualne/ERP_VRP/2019/2019.07.22_reporty.pdf
yvica
11.11.19,09:26
mám otvorené všeobecné podanie , typ podania mi ponúka 3 možnosti??? ale ani jedna nie je to čo potrebujem a čo zadávam do typu podania a do textu píšem, že žiadam zmeniť rolu na administrátora? a splnomocnenie má ako vyzerať?
veronikasad
11.11.19,09:37
Ja komunikujem cez prístupové heslo, ktoré dostal klient pri registrácii a žiadnu žiadosť som nemusela posielať. Do eKasy sa bez problémov dostanem.
Katy a R
11.11.19,09:41
yvica - ja len ako laik ... pomáham kamoške, nič extra sme neriešili - len sme dodržali postup presne podľa tých návodov. (už tam má údaje za dva mesiace používania ) . Ak teda máš jeho kódy k el komunikácii - malo by to byť to isté?
yvica
11.11.19,18:11
čiže mám si vypýtať prístupové kody na e-kasu? malo by to stačiť?
veronikasad
11.11.19,18:16
Klient má len jedno prístupové heslo, ktoré dostal pri registrácii (ak sa registroval sám). Keď sa prihlásiš týmto heslom, máš volný prístup do eKasy a teda aj k riportom.

Ak máš firmu pod sebou, pozri postup v linku, ktorý som priložila.
yvica
15.11.19,09:22
mám pod sebou, kde je ten link? ale nezobrazujú sa mi tie reporty?????