Melanany54
21.10.19,15:25
Ahojte, zaujimalo by ma ako moze chodit so zbranou polovnik v obytnej zone. Na upresnenie, dotycny clovek si chodi s gulovnicou medzi husto osidlenymi chatami kde sa nachadzaju dospeli a hlavne deti pocas prazdnin, ale aj celorocne. To len tak sa moze premavat s prevesenou puskou na pleci na ktoru musíme my vsetci kukat - ci co to ma za "gulomet" kde su obyvatelia ? A to len tak prevesena cez plece ako kabelka !!! Decka su z neho hotove, no nie v dobrom. My rodicia, stary rodicia sme zhrozeni. Moje ked ho vidia, utekaju kade-lahsie. Ide nam to vsetkym na nervy. Co mu povoluje vlastne zakon ? Dakujem
vicktor
21.10.19,13:51
Napis to kazdu polhodinu.
Melanany54
21.10.19,13:59
victor
Mam po 60-tke, nie som tak zbehla v pisani na notase. Aj tak som stastna, ze PORADA existuje. Clovek tu napokon stale dostane odpoved.
Ale zerie mi teraz nervy to co som tu omylom zadala ako debatu a je to jednoznacna otazka. Prepac, no hoci to tu budem davat aj pazdu hodinu, ale toto je vazny problem, hlavne este ked je aj podgurazeny a nosi zbran, OPAKUJEM :
Z B R A N (!!!) Takze pokial nam nevies pomoct, tak sa prosim ta zdr takýchto komentov, dakujem.

A mimochodom, tento ozran-polovnik je dokonca aj v polovnej strazi. takze KAM to ohlasit, alebo co vlastne robit ? VICTOR skus mi na toto dat odpoved.
kopretinka
21.10.19,14:02
Ja by som zavolala 158.
marjankaj
21.10.19,14:08
Asi to má na svoju obranu pred medveďom. Teraz je to bežné, že medvede behajú aj po dedine. Na záhorí na to upozorňovali aj v miestnom rozhlase.
Melanany54
21.10.19,14:20
NOOO, tak uz radsej nic nekomentujem, mozno sa najde dobra dusa, ktora nam tu na porade napokon aj pomoze a poradi citoto jeho konanie je vôbec v súlade so zakonom.
V zavere len tolko. Kedze je v polovnej strazi (tak je jedna ruka s miestnymi policajtmi....a o tomto sa verejne aj vie). Takze naskyta sa otazka : "BABO RAĎ".
Dakujem
buchač
21.10.19,14:25
Odpoveď má dve roviny :

- Zákon povoľuje v určitých prípadoch nosiť zbraň v tzv. ponose...to znamená, že nesmie byť nabitá.
Povedzme, že sa presúva do poľovného revíru. Ale v určitých situáciách sa zbraň musí prenášať v púzdre...ale to je na dlhšie.

- Zákon nepovoľuje zbraň@alkohol v jednom.
Zákon o strelných zbraniach píše:
§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu

(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
i) pri manipulácii so zbraňou alebo strelivom podrobiť sa na výzvu príslušníka Policajného zboru orientačnej dychovej skúške, prípadne lekárskemu vyšetreniu, na účel zistenia, či pri manipulácii so zbraňou nie je pod vplyvom alkoholu alebo návykovej látky, ...

4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
b) mať pri sebe zbraň alebo strelivo alebo manipulovať so zbraňou, ak je jeho schopnosť na túto činnosť znížená požitím alkoholických nápojov, omamných látok, psychotropných látok, prípravkov alebo v dôsledku choroby,

Takže odpoveď v prípade je teda jednoznačná.
Oznámiť danú/é skutočnosť na políciu.
Melanany54
21.10.19,14:36
Dakujem buchac
dokladne si to viaceri precitame, ako sa hovori viac hlav viac rozumu.
Inak ja som vyhrabala toto, skus pozriet aspo PRVU ZMENU - je to zopar riadkov. Takte ja osobne v tom mam teraz chaos, ci smie nosit medzi ludmi odhalenu zbran udajne gulovnicu - alebo nie.

https://polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk/poradna/zmeny-zakone-zbraniach
pavol54
21.10.19,14:48
Ak je pri výkone opitý lekár, vodič a iné život ohrozujúce povolania a podobne, tak to polícia rieši okamžite po nahlásení. Je málo povolaní kde môže byť človek opitý dokonca ani someliér. Dnes sa stáva pravidlo, že polícia kontroluje požitie alkoholu pri poľovačkách. člen poľovnej stráže je kontrolovaný pri výkone jeho nadriadeným, Keďže je toľko možností ako prísť o koníčka, uvedený poľovník si dvakrát rozmyslí či sa dá frťana ale skús ho nahlásiť uvidíš čo sa bude diať len dúfaj že to nebolo ohováranie alebo krivé obvinenie. Každý poľovník ak nezvládne postup ako má správne nosiť zbraň na verejnosti, ani zbrojný preukaz nedostane
buchač
21.10.19,15:03
Myslíš toto ?
" Podľa paragrafu 7 písmeno f) príslušnej novely je paintbalová a airsoftová zbraň zaradená do kategórie D. "

Aby ťa to nemýlilo...toto sú iné zbrane...ale ako je tam písané, vzťahuje sa aj na tieto (ako na poľovné) prevoz v púzdre.
misoft
21.10.19,15:04
mimotemy
Melanay54 - vicktor tým len naznačil, že stačí RAZ zadať otázku/debatu a nie to dupľovať.
Viď https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Alebo si myslíš, že čím viacej otázok/debát, tým rýchlejšia odpoveď?
buchač
21.10.19,15:12
Melanany54 (Dnes 17:20)
V zavere len tolko. Kedze je v polovnej strazi (tak je jedna ruka s miestnymi policajtmi....a o tomto sa verejne aj vie). Takze naskyta sa otazka : "BABO RAĎ".
Dakujem
==================
Otázka je, do akých krajností chcete všetci z tej obytnej časti zájsť.
- na každého existuje nadriadený
- nad poľovnou strážou je šéf poľovného združenia
- nad miestnymi šuflikármi je tiež nejaký šéf
- nevravím ani o príslušnom oddelení na úseku zbraní a streliva http://www.minv.sk/?zbrane-a-strelivo
- taktiež je k dispo aj bič na policajtov
https://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz
Melanany54
21.10.19,15:40
napísala som, že som sa pomýlila ..Bože ospravedlňujem sa.
Idem si naštudovať etiku, aby som Vás tu nepoburovala - ked sa pomýlim :( :( :(
Melanany54
21.10.19,15:46
Buchač, mala som na mysli toto a nasledne aj pokracujuci text, t.j. : Na jej držiteľa sa podľa doplneného odseku 2 pri manipulácii s touto zbraňou vzťahuje povinnosť mať pri sebe doklad totožnosti a nesmie zbraň viditeľne nosiť alebo prepravovať. Zaujímavé pre poľovníkov na tejto úprave je, že na držiteľa takejto zbrane sa vzťahujú aj ustanovenia paragrafu 28 ods. 1 písmeno.....

Z toho mi plynie, ze teda kazda zbran by sa nemala nosit odokryta...odhalena...a podobne - asi, ci ?
Melanany54
21.10.19,15:49
Sme ochotni uz pomalicky skoro vsetci susedia zajst tak daleko, kam to bude potrebne, pretoze toto nie je fakt normalne. Pokial pôjdeme priklad 20-ti proti jednemu, a to aj s dokazmi, nevidim v tom ohovaranie ani krive obvinenie. Ved ludia nie su slepi. Boja sa a serie ich ze tak machruje. Uy prekrocil hranice normálneho zdraveo rozumu. V skratke - mame obavy viaceri.
marleau
21.10.19,16:07
čo sú to za decká, keď sú hotové z pušky??????
ako malí sme boli radi, že vidíme flintu
prečo hľadáte problém tam kde nie je?
buchač
21.10.19,16:16
To pokračovanie sa vzťahuje na tie zbrane paintbal a airsoft.
Ten § 28 vraví o tom, že ani z týchto zbraní sa nesmie strieľať halabala.
kukučka
21.10.19,16:18
citujem ta: my rodicia a stari rodicia atd. Skusili ste aspon pohovor so starostom, alebo policajtom? Ja by so to urobila. To sa medzi vami nenajde ziaden chlap, ktory by mu to povedal do oci?
buchač
21.10.19,16:23
pohovor so starostom, alebo policajtom?...
===============
Nože rozviň myšlienku.....
Melanany54
21.10.19,17:17
PRETOZE TO NIE JE PRAK...AKO SME SA HRAVALI AKO DECKA - OPAKUJEM JE TO OZRAN A NOSI GULOVNICU. CO KED SA RAZ ZASPUTA, SPADNE... NEMA ANI 30-40-50 ROKOV) A NIEKOHO ODBACHNE ??? MAME TO RIESIT AZ POTOM ? ASI ANO
Melanany54
21.10.19,17:19
POHOVOR ? prepac kukucka, no zijeme na Slovensku...ruka ruku myje
Melanany54
21.10.19,17:21
Takže na upresnenie. NESMIE takto chodiť, správne ?
buchač
21.10.19,17:26
Nemal by ...;)

P.S.:
Aj na cestách sa NESMIE prekračovať rýchlosť a chlastať, aj tak to stále niekto porušuje.
jslancik
21.10.19,17:38
v zadaní otázky si nenapísala nič o alkohole. pravdepodobne si si na to spomenula, aby si dala svojmu tvrdeniu väčšiu váhu. Si si istá, že má vypité, keď nosí zbraň? Lebo ak na neho zavoláte policajtov a on bude triezvy, tak budete za debilov.

ďalšia vec - má tú zbraň aj nabitú? to nemáte odkiaľ vedieť predpokladám. Ak áno, bolo by to vážne. lenže to sú iba vaše domnienky.

v akej obytnej zóne? predpokladám, že je to chatová alebo záhradkárska osada.

očividne máte s ním nejaký iný problém. ohrdnutá milenka? prehnaný strach? iná prehnaná reakcia? OPAKUJEM, ZBRAŇ... čo na tom, že pravdepodobne nie je nabitá a celkovo nerobí nič zlé. možno ani náboje so sebou nemá. len sa chce pochváliť a pomôže mu to k sebavedomiu. lebo ho ostatní majú očividne v zuboch.

nechápem vašim obavám - že čo ak sa raz "niečo" stane - "zasputa" a spadne. to ako tá zbraň sama vystrelí? žeby ani poistku nemala? závidíte mu jeho chatu, či čo? mimochodom, vo väčšine takýchto "komunít" si väčšina ľudí vypije. znamená to, že sú ožrani?

tak určíte, deti sú z neho na prášky... jasné.... jedine, ak v nich takúto prehnanú reakciu vyvolávajú prehnané reakcie starých rodičov... deti zbrane tak neberú, oni ich majú z PC hier "v krvi".
marleau
21.10.19,18:07
jáááááj, posratí ste
buchač
21.10.19,18:16
- " žeby ani poistku nemala? "
Hm...a uveríš, že existujú zbrane, ktoré nemajú poistku ?

- " chatová alebo záhradkárska osada. "
Aj toto je obytná zóna.

- " ak sa raz "niečo" stane "
To už bude neskoro...

- " iná prehnaná reakcia? "
Aj v Devínskej bola prehnaná reakcia...
kukučka
21.10.19,18:48
Ak nemate odvahu vybavit si to s nim osobne, tak naco sa potom pytas?
jslancik
21.10.19,19:00
nepredpokladám, že Harman sa prechádzal po devínskej so zbraňou na pleci ako "kabelkou" a prudil susedov.
buchač
21.10.19,19:18
jslancik (Dnes 22:00) nepredpokladám, že Harman sa prechádzal po devínskej so zbraňou na pleci ako "kabelkou" a prudil susedov.
=================
Berme s rezervou celú otázku....OKI ?
...a dupľom vzhľadom ku otázkam z profilu https://www.porada.sk/member.php?u=382375

Takže ak by som vzal tú rezervu, tak je trochu za vlasy pritiahnuté, aby sa na Slovensku promenádoval niekto s kvérom len tak viditeľne...to si nedovolí len tak hocikto...ani mafiáni si na to netrúfli.
Osobne som len odpovedal na položenú otázku...dotyčného som nevidel, takže sa nedá zaujať relevantné stanovisko.

Čo sa týka Harmana, tak ním som chcel naznačiť, že jeho prudili, srali, robili mu nervy tí zlatí a zároveň počernejší ... nevydržal to takú dlhú dobu, chytil amok a trošku si zastrieľal.
Podobne sa správali aj iní...tiež obtiahli zbraň a strieľali.

Tým všetkým chcem povedať to, čo som už dal.
Na takéto situácie sú kompetentí !
Žiadne pohovory a či rozhovory...alkohol je nie raz iba spúšťačom toho potiahnutia spúšte ... a následná spúšť je krátkym okamžikom pár sekúnd.
Melanany54
22.10.19,08:49
Buchač, vieš keď tak nad tým všetkým premýšľam a čítam si tu bohužiaľ aj dosť nepríjemné narážky, tak vlastne uvažujem : KAM to vlastne vôbec chce AŽ zájsť dotyčný v ktorom spočíva vlastne problém.
Je pochopiteľné aspoň podľa mňa, že zbraň vôbec ale vôbec nie je sranda. No isté komenty ma naozaj zaskočili.
Melanany54
22.10.19,08:57
Dotyčný sa zámerne vyhýba kamerovým systémom, ktoré majú viacerí na chatách, avšak bol na to viackrát upozorňovaný mužmi z chát že sa im tam hrajú deti a že si ho nafotili a nahrali na mobil. Zjavne to nemalo žiaden efekt.
V závere už len spomeniem, že aj keď sa to ohlasovalo - je to stále tzv.verejným tajomstvom (ako som to už v ktoromsi komente aj spomenula).
Tu sa začnú veci riešiť asi keď sa nedajbože niečo stane. Nič nezvyčajné.
Ps, profil a v ňom zadané témy môžem dať použiť komukoľvek, preto poprosím, neodsudzujte....súdiť nás všetkých bude len a len Boh. Ďakujem.
Melanany54
22.10.19,09:00
Totálne absurná a nevhodná pripomienka, ale rešpetujem ju, všetci máme právo sa vyjadriť. No k tomuto nou coment :/
Melanany54
22.10.19,09:09
Áno, nemáme odvahu vybaviť si to sním osobne. A v podstate prečo by aj keď už na neho chlapi z chát pokrikovali či je normálny ? Bezvýsledne, inak by som nedávala otázku :(
Ja som bola v prvom rade zvedavá resp. moja otázka bola, či sa smie v obytnej zóne pohybovať s odhalenou zbraňou. No osobne to nepôjde, nakoľko pravdupovediac jeho obydlie sa obchádza na sto honov. Asi tak :(
pavol54
22.10.19,09:23
Platí sila práva alebo právo sily?
lubko6394
22.10.19,09:32
A kadiaľ by mal poľovník ísť do revíru ak nie z obytnej zóny kde býva. Ja som za mladi tuším ani poľovníka bez pušky nevidel. Ešte aj v telke p.Valach v úlohe horára Straku sa bez pušky ani nepohol. Ak máš podozrenie na alkohol tak je to jasné - volať 158-ku a ak nezasiahnu tak záznam o volaní tam bude a následne kontaktovať inšpekciu.
marjankaj
22.10.19,09:36
Predsa na džípe a v noci, aby ho nikto nevidel.:---
pavol54
22.10.19,09:59
čo kamerové systémy ty si mimo. čo hovorí GDPR? kamerový systém môže snímať a archivovať len vlastné priestory ak aj sníma musí archivovať len výrezy napresahujúce vlastný pozemok. že si ty vymýšľaš?
lubko6394
22.10.19,10:08
No a okrem zbrojáku by mohol prísť aj o vodičák.
buchač
22.10.19,10:51
A kadiaľ by mal poľovník ísť do revíru ak nie z obytnej zóny kde býva.
==================
Si ma teraz zabil...

Kuwa, takže bývam v meste (nie na dedine, kde je revír čoby kameňom dohodil)...vezmem flintu a nastúpim do MHD...odtiaľ sa presuniem vlakom do danej lokality...a hajde do lesa ???

P.S.:
Áno...ja viem, dnes má každý auto.

P.S.:
...a že si ty nečítal, čo som napísal ohľadom presunu poľovníka so zbraňou...či ?

P.S.:
Pán Valach sa promenádoval s flintou ešte za čias socíku.
Odvtedy je v platnosti nový zákon, ktorý bol pár krát novelizovaný.
lubko6394
22.10.19,12:16
Čítal, čo by nie. Akurát mi z toho vychádza že ak ju má zalomenú ako pán Valach tak by to mohlo byť v poriadku. Však ak je to pri lese a ide pešo tak kde by nechal obal či kufrík.
marjankaj
22.10.19,12:28
Melanany a ty si myslíš, že niekto tu z porady vyrieši tvoj problém? Ak to nevyrieši polícia alebo súdy, tak to môžeš hnať trebárs aj do Strassbourgu. Paragrafy ti dal buchač. Nájdi si advokáta a ten nech to rieši. Zadarmo to za teba nikto robiť nebude.
Zatiaľ tu máme iba tvoj pohľad. Už v starom Ríme mali pravidlo: Audiatur et altera pars.
Melanany54
22.10.19,12:34
Majrankaj - pochopila som, že to tu za mňaúnás všetkých NIK z Vás nevyrieši. Ja som zadávala otázku, či sa môže poľovník (ktorý je aj v poľ.stráži) voľne premávať so zbraňou v obytnej zóne. To bolo všetko.
Melanany54
22.10.19,12:42
pavol54 (Dnes 12:59) čo kamerové systémy ty si mimo. čo hovorí GDPR? kamerový systém môže snímať a archivovať len vlastné priestory ak aj sníma musí archivovať len výrezy napresahujúce vlastný pozemok. že si ty vymýšľaš?

Mne to nevravelo nič, pretože my kamery nemáme, no susedia skoro všetci. A samozrejme pred nafotením padli výzvy opakované výzvy - že bude takto nahratý a nafotený mobilom a tieto je jasne počuť. Bezvýsledne....

--–––––––––––––––– ––––-
Áno, premáva sa aj naďalej s puškou a nie je vôbec prelomená, č iako to nazvať. Má ju vždy prehodenú cez plece, vyloží si na ňu ruku a špacíruje. V pohode tu dám aj fotku, sedí tu pri mne aj sused ktorý naneho už nadával.
Len sme nevedeli či sa to smie alebo nie.
marjankaj
22.10.19,12:43
Myslím, že "premávať" je tvoj pohľad na vec. Či objektívny to je otázne. Je jasné, že tebe sa to veľmi nepáči. Poľovník to môže vidieť inak. Nikto z nás nie je kompetentný určiť, kto má pravdu. Na to sú iné orgány. Aj keď ani tie nemusia byť objektívne. Skrátka to môže byť beh na dlhé trate.
A poľovník nechodí so zbraňou do Tesca ale niekde okolo chatovej oblasti. Tie chaty sú tam postavené v súlade so zákonom?
Čo je podľa teba tá "obytná zóna"?
Melanany54
22.10.19,12:43
Buchač...dakujeme :)
Melanany54
22.10.19,12:46
Pre nás, ktorých sa to bytostne týka jednoznačne platí žiť a nikoho nijako nezraniť. SILA ŽITIA !
buchač
22.10.19,14:02
lubko6394 (Dnes 15:16) Čítal, čo by nie. Akurát mi z toho vychádza že ak ju má zalomenú ako pán Valach tak by to mohlo byť v poriadku.
===================
Guľovnicu som ešte zalomenú nevidel...a Ty ? ;)

Zalomeného poľovníka veru hej...a nie raz. :)
korela
22.10.19,14:23
Raz som tu spomínala ... v zime sme sa išli prejsť s mng za mesto s vlčiakom, štátna cesta ... z družstevného oploteného vinohradu sa vyrútila na dvoch kolesách embéčka a ako nás zbadali za bieleho zasneženého dňa, zastavili, vystúpili a zamierili, najprv na nás hore a potom na psa. Ten bol celý čas na vôdzke. Nekonečno. Už sme sa išli obaja hodiť do snehu, keď s tým skončili. Neskôr sme zistili, že išlo o poľovníkov ... boli v civile, známa celá rodina ako "firma" a ani za socíku sme ich neudali, nieto ešte dnes. Neverím ani jednému. Viem, že ide o krásny koníček, ale ....
Preto keby som zadávateľkinu otázku mala riešiť dnes, tak iba ako skupina osadníkov, či čo to tam majú. Postupom ako buchač načrtol.
marjankaj
22.10.19,14:27
Teda embéčka na dvoch kolesách? Asi nejakí cirkusanti.:---
korela
22.10.19,14:34
Skôr niečo iné.
misoft
22.10.19,14:43
buchač (Dnes 17:02)
===================
Guľovnicu som ešte zalomenú nevidel...a Ty ?

Zalomeného poľovníka veru hej...a nie raz.
----------------------------------------------------------
Guľovnicu nezalomí, ale môže jej zlomiť pažbu, alebo ju ohnúť (streľba za roh :D:D:D).
Zalomený poľovník - často bežná vec.... šak predsa zima, treba "zaostriť" :)
Melanany54
22.10.19,15:43
Noooo, zda sa mi, že tu budem musieť zrejme skutočne dať fotku - aby ste samy posúdili, či pravidelná prechádzka tohto ožran-poľovníka AJ popri bezprostrednej blískosti MNOŽSTVA DETÍ a v postate ĽUDÍ (!!!) je vlastne v poriadku ;)

Zabehnem po suseda a máte to tu na tanieri - potom píšte či je toto normálne, pretože pokiaľ minimálne 20 ľudí povie že nie, tak som asi ten ožran JA ;)
marjankaj
22.10.19,15:48
To je nová metóda podľa fotky zisťovať, či si vypil?
Melanany54
22.10.19,16:09
marjankaj (Dnes 18:48) To je nová metóda podľa fotky zisťovať, či si vypil?
_________________________________

Otázka znela jednoznačne ČI SMIE alebo NESMIE chodiť s odhalenoo zbraňou....zopakujem s odhalenou ZBRAŇOU v obytnej zóne poľovník.
To mi chceš povedať, že ak by sa tento cca.67 ročný chlap potkol a nedopatrením by nejako vystrelil čo asi tak máme robiť my čo sme tam aby sme relaxovali ?
Pochopil si už konečne ZADANIE otázky, na ktorú som sa podujala, aby som veci zistila v súlade so zákonom...a následne aby sme VŠETCI čo máme dôvodné obavy KONALI ? Ďakujem....nevybočuj z témy.
Melanany54
22.10.19,16:12
Otázka znela jednoznačne ČI SMIE alebo NESMIE chodiť s odhalenou zbraňou....zopakujem s odhalenou ZBRAŇOU v obytnej zóne poľovník.
To mi chceš povedať, že ak by sa tento cca.67 ročný chlap potkol a nedopatrením by nejako vystrelil čo asi tak máme robiť my čo sme tam aby sme POKOJNE relaxovali ?
Pochopil si už konečne ZADANIE otázky, na ktorú som sa podujala, aby som veci zistila v súlade so zákonom...a následne aby sme VŠETCI čo máme dôvodné obavy KONALI ? Ďakujem....nevybočuj z témy.
buchač
22.10.19,16:30
Melanany54 (Dnes 19:12) Otázka znela jednoznačne ČI SMIE alebo NESMIE chodiť s odhalenou zbraňou....zopakujem s odhalenou ZBRAŇOU v obytnej zóne poľovník.

Ja som zadávala otázku, či sa môže poľovník (ktorý je aj v poľ.stráži) voľne premávať so zbraňou v obytnej zóne.
===================
Na takúto jednoduchú otázku sa nedá jednoznačne odpovedať...už to konečne pochop.

Furt spomínaš, že dotyčný sa prechádza v obytnej zóne - medzi chatami.
Toto pre mňa jednoznačne znamená, že ide o chaty v lese na okraji, v blízkosti...) a teda nie o chaty v záhradkárskej oblasti.
Takže z toho vyplýva, že ten les má aj nejakého majiteľa (štát, obec, súkromník)...a je vcelku jasné, že je ten les aj súčasťou nejakého revíra.
Ergo sa dá povedať, že poľovník (dupľom poľovná stráž) sa môže pohybovať so zbraňou v ponose...

Že sa dotyčný správa provokačne, že je pod vplyvom ?
Holt...podžubať - povýšiť...v mojej prítomnosti by to určite nerobil...aj ja mám totiž zbraň. ;)
marjankaj
22.10.19,16:41
Tak prečo tu básniš o ožranovi? Máš na to dôkaz? Na súde to budeš musieť dokázať. A fotka to nedokazuje.
Melanany54
22.10.19,17:57
čo tu prosím ťa točíš o súde ? !!! Ja som zadala otázku či smie alebo nesmie poľovník chodiť v obytnej zóne s odhalenou zbraňou....nechápem čo je tejto vete NEPOCHOPITELNEEEE
Prečítaj si poprosím ťa ešte raz zadanie - potom tu spomínaj súd, ako zlý sen toto :D sila kam až si túto moju absolútne jednoduchú otázku ZATIAHOL (!!!). Jednoduchá otázka - ale príliš až príliš dôležitá pre množstvo ľudí, uvedomuješ si to vôbec ? Pekný večer
buchač
22.10.19,18:16
Melanany54 (Dnes 20:57)....nechápem čo je tejto vete NEPOCHOPITELNEEEE
ako zlý sen toto sila kam až si túto moju absolútne jednoduchú otázku ZATIAHOL (!!!). Jednoduchá otázka - ale príliš až príliš dôležitá pre množstvo ľudí, uvedomuješ si to vôbec ?
=====================
Na takúto jednoduchú otázku sa NEDÁ JEDNOZNAČNE odpovedať...už to konečne pochop....a aj uvedom !!!!

Sorry, ale graduješ...a mne trochu dvíhaš tlak.

Takže aj inak ?
Všetko popísané je LEN tvoj pohľad na situáciu.
Doteraz si neodpovedala (aspoň som nezaregistroval) odpovede na položené otázky ...

...a nejak sa mi nechce veľmi veriť, že by dotyčný toto všetko robil pravidelne a to už nejaký čas (vyplýva z písaného, že pár rokov ?).

Ergo by sa dalo povedať, že nie je fakt normálny.
Otázka potom znie aj inak...ak toto fakt robí (porušuje zákony) už dlhšiu dobu ? ...a vy - majitelia ste potom normálni ?????
kukučka
22.10.19,18:19
Osobne nie, cez policajtov nie, nuz tak cakajte, az kym sa nieco stane.
buchač
22.10.19,18:30
Melanany54 (Dnes 12:09) Áno, nemáme odvahu vybaviť si to sním osobne. A v podstate prečo by aj keď už na neho chlapi z chát pokrikovali či je normálny ? Bezvýsledne, inak by som nedávala otázku
==================
AMEN....
Melanany54
23.10.19,11:26
Buchač, len nedaj Bože aby sa aj naozaj raz to AMEN nepovedalo.
marjankaj
23.10.19,13:19
Ako Luisa hovorí: konec japonec.:eek:
Ak by zákon vedel každého donútiť konať podľa zákona, tak by sme nepotrebovali políciu a ani súdy. Vieš koľko by štát ušetril?
buchač
23.10.19,13:36
Melanany54 (Dnes 14:26) Buchač, len nedaj Bože aby sa aj naozaj raz to AMEN nepovedalo.
==============
Vidím, že si ma nepochopila.

To AMEN znamená odpoveď na ten komentár, že nemáte odvahu, že chlapi len pokrikujú...
Takže otázka by mohla znieť aj takto

Nemá to za vás niekto vybaviť...povedzme, že nejaký právnik, nejaký najatý bitkár...alebo niekto z Porady ???

Nuž fakt AMEN...
marjankaj
23.10.19,13:48
Dejte mně lidi a já to udělám.
bettylou
22.06.20,00:09
cit: na pleci na ktoru musíme my vsetci kukat
Kto a ako vás núti kukať na ňu? Pozeráte veľa akčných filmov.. a potom ste z toho celá vynervovaná a všetko vám vadí viac ako normálne.
Pýtajte sa rovno jeho.:

"Haló pane, nemáte obavy, že tá vaša puška by mohla nečakane vystreliť a nedajbože niekoho zraniť?",

hoci ako čítam ste trochu mimo. :) Inak by ste mu už dávno vysvetlili, že vaše mestské decká sú v dôsledku amerických filmov vynervované a popletené a keď vidia pušku tak automaticky do pár sekúnd očakávajú streľbu, plamene a mŕtvoly. Tak, utekajú a boja sa. či je to určite bezpečné a nemôže sa nikomu nič stať.sa len chcete uistiť, aby ste ich vedeli upokojiť.

Vy však máte potrebu vykresľovať tu akúsi zrúdu, čo vás ohrozuje a vy hrdinka zničíte molocha...Pritom dám ruku do ohňa, že ten pán tam chodieval už aj vtedy, keď tie vaše chatky ešte ani v pláne neboli.
Naučte sa normálne s ľuďmi komunikovať. Poriadne sa pozrite tam kam treba. Na človeka. Nie je tam ani guľomet. Ani vrah, ani nikto kto by vám chcel ublížiť.
Ženská, skôr je to vaša zásluha, že to nie je sradna, šak panikárite horšie ako naše sliepky pri nálete jastraba.
On predsa nemôže za to, že decká ešte nevideli naozajstnú pušku. Len tie filmové americké, čo okamžite ľudí zabíjajú. To je skôr vaša chyba, aj keď mne to môže byť jedno.
Zákony sú . Na ľuďoch záleží. Aj na tých, čo nosia pušky. To je človek a nie americký akčný film. HOWG
bettylou
22.06.20,00:47
Vidíte, že môže.
bettylou
22.06.20,00:58
Už dávno ste mali zájsť oveľa ďalej a zoznámiť sa s ním, pozvať ho na čaj alebo kávičku alebo len tak posedieť a porozprávať sa spolu o tunajších zvyklostiach. A získať si nového známeho. Aký máte problém zájsť a porozprávať sa o jeho pre vás nezvyklom konaní s niekým z domácich obyvateľov, čo ho poznajú, ak máte zábrany rozprávať priamo s ním? Odpovedzte si sama úprimne na moju poslednú otázku a zvážte, či je to až taký problém chovať sa prirodzene. Možno áno, tak požiadajte niekoho v okolí, nech sa porozpráva za vás a dá vám vedieť, čo a ako...