balunka
22.10.19,15:40
dnes mi pichli kolagénovú injekciu do chrbta,mám vysunuté platničky,chodím cvičiť, môžem aj dnes ?
Mila123
22.10.19,14:08
toto si sa mala opýtať lekára, ktorý ti aplikoval inj.
balunka
22.10.19,14:15
práveže mi nič nepovedal
misoft
22.10.19,15:07
On vravieť nemusí (i keby z profesijného hľadiska mal aspoň BÚ povedať), ale ty by si sa mala informovať... veď máš ústa (alebo nie? :D).
buchač
22.10.19,16:13
...mám vysunuté platničky...
======================
Na rovinu, bez urážky ?

Trt máš a nie vyskočené platničky...
Lebo pri vyskočených platničkách ešte aj (nadnesene povedané) žmurkanie bolí...
kopretinka
22.10.19,18:12
V akútnej fáze by si nemala asi cvičiť.Ale cvičenie je jediný spôsob,ako spevniť svaly,aby mohli udržať chrbticu.
Cvič len toľko,aby to nebolelo,nesnaž sa prekonať bolesť.Asi najlepší na chrbticu je SM systém.
kopretinka
22.10.19,18:16
Pre buchača-mám protrúziu disku C5-6,L2-4,L4-5 s tlakom na durálny vak a predstav si,že normálne žmurkám a žijem už veľa rokov.Mávam bolesti,niekedy menšie,niekedy väčšie,niekedy neznesiteľné.Niekedy vystreľujúce a bodavé.Niekedy absolútne žiadne.
Protrúzia-vyskočené platničky.
Odborne sa tomuto javu hovorí hernia disku alebo protruzia disku. Neznesiteľná bolesť sprevádzaná stratou pohyblivosti sa obvykle dostaví, ak vytlačená hmota platničky tlačí na miechu. Ak platnička tlačí len na nervové zakončenia, je bolesť o niečo menej intenzívna.
https://profy.sk/ked-platnicka-tlaci-na-nerv-prva-pomoc-liecenie-prevencia/
Mária27
22.10.19,18:27
Čo je SM systém?
buchač
22.10.19,18:28
kopretinka (Dnes 21:16)Zase sa pasuješ do roly vševediaceho.
----------------------
Ani nie...ja len (ako vždy) z vlastnej skúsenosti.
Na vojenčine 7 dňové cvičenie v zime...mínus 37°...spanie na snehu...odvtedy križovatky v prdely.
Každé ráno začínam Paralenom...ale už som aj Tramal užíval...aj obstreky fásol...
================
Asi najlepší na chrbticu je SM systém.
-----------------------
Veru, veru...také sado - maso nie je na škodu...
:D :D :D
kopretinka
22.10.19,19:08
To sa tak normálne volá,daj do gugla,ja to necvičím,len viem,že to má dobré výsledky.
kopretinka
22.10.19,19:11
Mám obdobia zlé aj dobré,niekedy ukrutné bolesti,musela som odísť z roboty s plačom,nepomôže nič,len ležať v teple....suché teplo.
buchač
22.10.19,19:25
kopretinka (Dnes 22:11)niekedy ukrutné bolesti.......nepomôže nič,len ležať v teple....suché teplo.
==================
Tak veru...poznám...aj týždeň.
Jeden si pomaly ani na wecku nevie uľaviť...