Hispida
23.10.19,09:41
Dobrý deň,

som jedným z dvoch štatutárov o.z., ktoré sa venuje produkcii umeleckých projektov. V rámci vyúčtovania dotácie vystavujem zmluvy o umeleckom výkone. Chcem sa spýtať, ako to je v prípade mojej osoby - môžem ako štatutár vypísať zmluvu za občianske združenie , teda za právnickú osobu so sebou ako s fyzickou osobou? Alebo to treba ošetriť nejako inak?
Nonick
23.10.19,07:49
To je ako na psychiatrii pise pacient list. Lekar sa ho pyta komu pise ? Sebe. A co je v tom liste ? Neviem, este som ho nedostal
Mária27
23.10.19,08:38
Ak ti to môže podpísať druhý štatutát, daj to podpísať jemu.
Zmluva podpísaná tebou môže byť platná, ak nemá negatívne následky, pre ktoré by bola kýmkoľvek napadnuteľná. Problém by si mohol mať napr. s druhým štatutárom, daniarmi a pod. Takéto zmluvy sa zvyčajne uzatvárajú pri jedinom štatutárovi či inej jedinej oprávnenej osobe, ktorá vykoná prácu nad rámec svojej funkcie. To uzná aj súd.

Pozri napr. https://www.podnikajte.sk/sro/clen-statutarneho-organu-zamestnancom
Hispida
23.10.19,09:40
My sme dvaja rovnocenní štatutári, takže všetko podpisujeme obaja, ale zvnútra o.z.-ka by s tým určite nemal byť problém, len som chcel vedieť, či to je legislatívne ok. Ďakujem za odpoveď.