majatanicka
23.10.19,17:35
Pracujem v jednej firme ako zastupujuci zamestananec na zaciatku som dostala pracovnu zmluvu na zastup a ta sa mi vzdy predlzuje dodatkami
mam uz cez 20ks.a chcem vediet ci mama narok na tzv cestak ked mam pracovnu cestu 5hod.a kazdy mesiac som na inom pracovisku ale stale ten isty zamestnavatel,
lebo mi bolo povedane ze nie nakolko nie som na trvalo!
podla mna to nie je fer,ved robim tu istu pracu a nakoniec nemam narok na nic.aj iny plat mam.co je natom pravdy? ci ma mozu takto vysachovat a odvolavat sa na napr na kolektovnu zmluvu,lebo sa uz v tomto stracam aj trpezlivost mi dochazda dakujem
veronikasad
23.10.19,15:55
Miesto vykonu prace uvedene v pracovnej zmluve je zhodné s miestom kde pracujes?
veronikasad
23.10.19,15:57
Pracovnu zmluvu mas a agentúrou alebo zamestnavatelom?
misoft
23.10.19,16:04
mimotemy
Písanie kapitálkami (veľkým písmom) sa v každej debate, na každom fóre považuje za vynucovanie si pozornosti, vykrikovanie, rozkazovanie, na neslušnosť.
Takže - NEKRIČ na nás, NEROZKAZUJ nám.
majatanicka
23.10.19,16:09
Pardon nechcela som aby to takto vyznelo ze kricim ale v prvom rade som si to vsimla az ked som odoslala a teraz sa mi nechce uz vsetko prepisovat z nova
majatanicka
23.10.19,16:14
Pracovnu zmluvu mam zo zamestanavatelom nie agenturou,ale miesto vykonu prace mam vzdy ine a vzdy novy dodatok na urcitu dobu
veronikasad
23.10.19,16:25
Bohuzial, pokial je miesto výkonu práce v PZ zhodné s miestom kde pracu vykonavas, nárok na diety nemas. Ak zmena trva viac ako 4 hodiny denne, mas narok na príspevok na stravovanie.
veronikasad
23.10.19,16:27
Odkedy pracuješ vo firme? Ako máš definované zastupovanie?
majatanicka
23.10.19,16:32
zmena trvca 5hod kazdy den od pondelka do piatku.zamestavatel je na strednom slovensku a ja robim na vychodnom slovensku na zastupy pn dovolenky atd.je to velky zamestavatel ale vzdy v inom meste dedine som jednoducho kde treba som vonku vzdy 5hod
veronikasad
23.10.19,16:36
O aku prácu sa jedna? Dostavas stravne lístky alebo mas zabezpecene stravovanie?
majatanicka
23.10.19,17:23
mozem vam poslat SSnechcem tu to pisat
majatanicka
23.10.19,17:36
nie nic nemam
ivka70
23.10.19,18:48
Ak podpises dodatok zmluvy, kde sa tvoje miesto vykonu prace zmeni na tu prevadzku, kde ta prave na zastup potrebuju, nejde o pracovnu cestu ale o riadne pracovisko.
Zamestnavatel nehradi cestu z domu a spat na toto pracovisko.
Mas narok na zabezpecenie stravovania na tom pracovisku, ak zmena trva viac ako 4 hodiny.

Keby malo ist o pracovnu cestu (s cestakom a "dietami"), musela by si mat miesto vykonu prace v zmluve napr. Kosice a chodila by si pracovat kazdy den do Presova.