plexwriter
24.10.19,06:43
Ahoj,

Chcel by som sa opýtať, či sa niekto stretol s takýmto problémom :

Mám teplovodné podlahové kúrenie (tlaková skúška vzduchom) + kotol Protherm Gepard

Po prvom spustení kotla a natlakovaní vodou som mal tlak 1,7bar.

Následne asi po dvoch-troch týždňoch mi postupne klesal tlak až na 0,3-0,4bar.

Zavolal som kurenára a servisáka. Kurenár sa snažil dopustiť vodu do obehu alebo vošlo mu tam iba cca 1l vody. Znamená to, že podlahovka by mala byť OK? Aspoň sa modlím preto.

Následne po vypustení a napustení kotla, prišli s informáciou, že chyba bude pravdepodobne v tom ,že v expanznej nádobe nebolo niečo roztiahnuté ale ,že pri natlakovaní počuli ako to puklo a už by to malo byť OK.

Ale natlakovali kotol na 1,4bar a kotol fičal (nahrieval večer vodu aj podlahovku) a na druhý deň keď som šiel do práce už bolo 1,1bar (kotol cez noc nekúril)

Ma niekto niejaky nápad čo by to mohlo byť ?

Ďakujem pekne
lubko6394
24.10.19,06:05
Problém je v expanzke alebo úniku vody.
lubko6394
24.10.19,09:29
Ešte nevieme či je dosť veľká, lebo ak stačil liter vody na 1 bar tak buď je expanzka málo účinná (nenatlakovaná) alebo malá. Zase pokles z 1,4 pri kúrení na 1,1 pri nekúrení by problémom byť nemal.
bodliak
24.10.19,12:56
Kolísanie medzi 1.4 a 1.1 ako rozdiel medzi nahriatym a vychladnutým okruhom mi príde celkom OK.
Odsleduj viacero cyklov.
vicktor
24.10.19,13:35
Ale on nepise o kolisani, iba o poklese.
Okrem toho voda v podlahovom kureni nema velke teplotne vykyvy.
bodliak
24.10.19,20:27
Preto pisem o odsledovani viacerych cyklov... Z jedného vychladnutia sa nedajú robiť závery.