danulienaaa
24.10.19,13:17
Dobrý deň, náš zamestnanec si podal žiadosť na starobný dôchodok. Dnes prišiel mail že mu máme vystaviť ELDP k 23.10., ale ešte nemám spracovanú výplatu za október, neviete ako mám prosím postupovať?
ivka70
24.10.19,11:23
https://www.epi.sk/odborny-clanok/Evidencny-list-dochodkoveho-poistenia.htm

Poznámka

Ak zamestnávateľ nemôže z objektívnych príčin predložiť evidenciu príslušnej pobočke SP do 3 dní, Sociálna poisťovňa odporúča takýto postup:
....
Ak ide o uplatnenie nároku na dôchodkovú dávku

oznámiť príslušnej pobočke SP, že ELDP bude môcť predložiť až po mzdovom vyúčtovaní,
predložiť ELDP príslušnej pobočke SP ihneď po mzdovom vyúčtovaní.
veronikasad
24.10.19,11:39
Vyplatu za oktober musíš rozdeliť na dve časti, do 23.10. a od 24.-31.10.
danulienaaa
24.10.19,11:55
A tie dva riadky budu zatial prazdne kedze neviem ako pracoval a az po spracovani vyplat im poslem opravny?
veronikasad
24.10.19,12:01
Prijem do 23.10.2019 nie je podstatný, vysku dôchodku neovplyvní, ide len o dobu dôchodkového poistenia
Mila123
24.10.19,12:07
áno, je nepodstatný,, ja som teraz dávala takto, že som podelila mesačnú mzdu počtom kal. dní mesiaca a vynásobila som počtom kal. dní kedy nebol dôchodca,
a keďže v tom mesiaci mal dovolenku, môj výpočet bol nebol správny....
Pritom som nemala správny ELDP, zamestnanec doniesol výmer o priznanom D a znovu som robila opravu.....
vie mi niekto vysvetliť, prečo toto ešte stále funguje?????
nie je to zbytočné?
nie je zbytočné čakať na rozhodnutie o priznaní SD? a potom opravovať mzdu? (toto nerobím, neopravujem, nastavujem zamestnanca od začiatku) a nech si panie píšu v protokole o tom, že som v priebehu priznávania D nesprávne počítala odvody, nech.....ale nemám opravy (tie ma zabíjajú)
veronikasad
24.10.19,12:12
Pri žiadosti o predčasný dôchodok by som to chapala (nemusi byt priznaný, resp. vyplacany), pri riadnom starobnom je to zbytocna byrokracia, ktoru ale nevymysleli radové pracovníčky SP