mumubr
24.10.19,16:06
Dobrý deň vedeli by ste mi poradiť ako zaúčtovať nákup cez platobnú kartu, na bankovom účte, môžem to priamo zaúčtovať do nákladov vo výpise?
veronikasad
24.10.19,16:37
JU alebo PU?
mumubr
01.11.19,21:01
Podvojné účtovníctvo
Kristina27
02.11.19,08:58
Do nákladov určite priamo z účtu nie, to by mal vedieť každý, priamo z účtu do nákladov sa účtujú len úroky a poplatky. Platba kartou 261/221 a potom cez ID na nákladový účet 501 alebo 518 alebo 548 .... /261.
annova
02.11.19,23:14
261/221 s datumom podla potvrdenia o platbe /uhrade kartou/, do nakladov s datumu oductovania z vypisu z banky, tak ako pise Kristina
mumubr
03.11.19,14:49
Ďakujem vám za pomoc.
marjankaj
03.11.19,15:14
Aký máte doklad o tom, čo ste nakúpili?
§6
(1)Účto vná jednotka je povinná doložiť účtovné prípady účtovnými dokladmi (§ 10).
(2) Účtovanie účtovných prípadov v účtovných knihách vykoná účtovná jednotka účtovným zápisom iba na základe účtovných dokladov.