gentleman
25.10.19,09:41
Dobrý deň, mám kanceláriu v podnájme. Chcel by som tam sem-tam nacvičovať aj hru na saxofón. Skúšal som zapnúť rádio hlasnejšie, zatvoril dvere zvonka ale zistil som, že prakticky všetko počuť na chodbe. Hmm. Viete mi poradiť nejaké riešenie. Mám predstavu, že po odhlučnení, keď pustím rádio nahlas, nebude ho počuť na chodbe vôbec. Ak to vlastne je možné. Nechcel by som aby sa potom niekto sťažoval na hluk. Ďakujem.
misoft
25.10.19,09:22
No ako pozerám - klasické "papundeklové" dvere. Buď vymeníš ich za protihlukové, alebo použiješ protihlukový materiál
https://images.obi.sk/product/SK/415x415/476983_1.jpg.
Lenže tie dvere (ako pozerám) sú v priečke (cca 5-7cm), takže by si musel zvukovo izolovať i toto a + k tomu i k ostatným miestnostiam vedľa.
Tak si polož otázku - oplatí sa to? Navyše - na toto by si potreboval SÚHLAS prenajímateľa!!!!!
Ak máš kanceláriu - tá je určená na to, aby sa v nej PRACOVALO a nie vyhrávalo.
marjankaj
25.10.19,09:29
Ak máš kanceláriu - tá je určená na to, aby sa v nej PRACOVALO a nie vyhrávalo.

A čo je podľa teba práca? Aj trtkať tam môže. To je predsa najstaršie remeslo.:---
misoft
25.10.19,09:46
Nuž... pri tomto sa niekedy aj namakáš, aj zacvičíš :D. A keď "stránke" zaviažeš ústa - tak to bude aj pomerne tiché.... A možno sa to bude považovať ako platba naturáliami....
gentleman
25.10.19,09:50
Človek sa aspoň zasmeje na vašich komentároch :-) Problém je v tom, že v paneláku človek nemôže nacvičovať hru lebo susedia hromžia. V kancelárii ako ste uviedli by sa tiež nemalo. Tak potom kde majú ľudia nacvičovať. :-) Skúšal som aj povnicu aj tam to počuť hehe.
marjankaj
25.10.19,09:54
Skús niekde na samote u lesa:D Inak v tom paneláku si zmenil aj účel tej kancelárie? V paneláku sú byty na bývanie. Tam sa potom platí iná daň z nehnuteľností.
gentleman
25.10.19,10:19
Táto kancelária nie je v paneláku. Byt je na bývanie - ale aj žitie - jedna pani cvičila v byte na klavíri ale kvôli susedom musela prestať. Tak asi zostane fakt tá samota :-)
marjankaj
25.10.19,10:50
https://www.evasuchankova.cz/co-kdyz-vasi-sousede-nesdili-vasi-vasen-ke-klaviru/
Je otázne, čo je to primerané.
Niekomu môže vadiť aj hlasné púšťanie televízie. Ale ak človek horšie počuje, tak asi si pustí TV hlasnejšie. Aj on má právo počúvať svoj TV. Alebo môže vysávať každý deň trebárs každé ráno o šiestej alebo večer o ôsmej. Alergikom prach môže vadiť.
marleau
26.10.19,06:41
nachystaj si kopu peňazí, treba vymeniť dvere, vyhodiť sklobetón, zaizolovať celú kanceláriu a ešte ju obložiť protihlukovými sadrovými doskami alebo sa pozri, ako vyzerajú učebne hudby alebov jazykových školách
buchač
26.10.19,07:12
gentleman (Včera 11:50) Človek sa aspoň zasmeje na vašich komentároch :-) Problém je v tom, že v paneláku človek nemôže nacvičovať hru lebo susedia hromžia.
====================
Ja som sa zasa zasmial na tej "otázke"....

Problém je v tom, že nie každý gentleman pochopí, ako sa má správať...a nie v susedovcoch.
Ale šak trúb si koľko len chceš...raz dakomu prasknú nervy a ten saxík dostane iné ohýbanie....dotyčný ti ho omotá okolo krku a bude po trúbení.
gentleman
26.10.19,15:34
Ahoj, no vidím, že aj ty si ,,priateľ,, hudby a kultúry :-)
gentleman
26.10.19,15:36
Ty by si asi nechcel za suseda Karla Gotta, ktorý hodiny nacvičoval. Nech mu je zem ľahká. Ja viem ľudia by chceli už hotových spevákov, hudobníkov - ale nikto už nechce akceptovať tú prácu a nacvičovanie okolo toho...
buchač
26.10.19,16:24
Som "priateľom" každého, kto porušuje tie písané aj nepísané pravidlá spolužitia ...

Priateľsky dojebabrem každého bez rozdielu...ak nepomôže, nastupuje "priateľskosť".
gentleman
26.10.19,16:40
Vďaka, poriešim to inak na inom mieste. Na samote.
misoft
26.10.19,16:46
No vidíš.... ale počítaj s prípadnou návštevou poriadne nas*aného medveďa :D:D:D
gentleman
27.10.19,06:23
Hehe - veď hej, vlci a medvede majú v tomto štáte viac práv ako daňový poplatník :-)
marleau
27.10.19,09:37
ale aj tvoje právo niekde končí, zvyčajne tam, kde začína právi niekoho iného....inými slovami, dá sa to prerobiť, ale nebude to lacné, saxofón je dosť hlučný oproti výučbe alebo spevu
harctom
28.10.19,08:21
kup si Yamaha Silent Brass, stoji cca 150€ a mozes cvicit na sluchatka
https://www.kesslerandsons.com/product/yamaha-silent-brass-for-trumpet/
toto je na trubku ale mozno pasuje aj na saxik alebo hladaj nieco podobne

https://www.muziker.sk/silent-brass-systemy
su rozne modely
vicktor
28.10.19,09:33
Take dvere zvukovo nezaizolujes. Treba vymenit dvere aj zarubnu. A potom je otazne ake zvukovo vodive su steny, takze poobkladat ich ako v nahravacom studiu.
Oplati sa? Sotva. Nemozes cvicit po veceroch ked su uz vsetci z roboty prec?
gentleman
28.10.19,09:35
Ale áno, aj to by bolo riešenie. Uvidím. Nechcem investovať veľa do cudzieho.
gentleman
28.10.19,09:36
Ja tieto tlmítka veľmi neuznávam lebo krivia zvuk. Ale ako nápad to nie je zlý.
misoft
28.10.19,16:07
Nesprávne: má byť - nechcem NIČ investovať do cudzieho!