NinaQ
25.10.19,18:31
Ahojte, som už pomerne zúfalá, tak som sa rozhodla tu registrovať a možno poprosiť o pomoc a radu a skúsenosti.

Už cca. pol roka ma trápia opakujúce sa ako keby virózy, je to celková slabosť, zvýšená teplota, bolesti svalov a kĺbov, potenie. Vyšetrenie krvi je opakovane v poriadku, minerály ok, glukóza ok, CRP ok, moč ok, USG brucha ok. A napriek tomu mi nie je dobre. Zväčša sa to upraví po nasadení Teraflu a vitamínu C a paralenu na 4-5 dní, a potom je to späť. Ureoplazmy, mykoplazmy a chlamýdie sú negatívne.

Lekárom prídem ako hypochonder, už aj sama sebe. Imunonologický nález minulého roku preukázal iba malý imunologický deficit.
Neviem, čo mám robiť, beriem vitamíny, beriem echinaceu a rakytník, wobenzym.
Ale napriek tomu mi nie je ok.
Začínam sa obávať, človek googli a nič dobré na nete nenájde, samozrejme, že som sa začala obávať nejakého karcinómu apd.
Skutočne neviem, čo môžem urobiť.
Máte niekto pls nejakú podobnú skúsenosť vo svojom okolí?
Vďaka.
Terezia13
25.10.19,17:36
to sú vyšetrenia jedným smerom - určite by som sa pýtala na vyšetrenia u internistu - má široký záber aj diabetes, kardiológa, endokrinológa,
buchač
25.10.19,17:50
človek googli


Hehehe...pokračuj v činnosti....šak MUDr. Google je najlepší odborník...poniektorí si podľa jeho pokynov trúfajú aj na operáciu srdca alebo hlavy.
Doporučujem hľadať príslušné aj v angličtine.
Garantujem, že sa postupom času aj (obrazne povedané) zblázniš...;)



Chýbajú k tomu popisu aj iné, dosť dôležité informácie...vek, zamestnanie, prekonané choroby, choroby ... proste celkovú anamnézu.

...a TY chceš od laikov podľa nejakých podobných skúseností v podstate náležitú liečbu ?

To nemôžeš proste myslieť vážne.
NinaQ
25.10.19,18:04
Juraj, to vážne? Môžeš mi prosím odcitovať z môjho príspevku žiadosť o diagnostiku a nastavenie liečby?

Citujem samu seba: " Máte niekto pls. nejakú podobnú skúsenosť vo svojom okolí? Vďaka."

Nepotrebujem diagnostiku, v stredu som sedela s mojim imunológom a liečbu nastavíme, keď zistíme kde je pes zakopaný.
Nepíšem svoju anamnézu, nakoľko chcem iba skúsenosti ľudí, ktorí buď niečo podobné prekonali, prekonávajú, alebo majú vo svojom okolí niekoho.

Nefabuluj a neprekrúcaj moje slova pls. Juraj.
Ak máš podobnú skúsenosť a niečo obdobné si prekonal, sem s tým.


P.S. Múdry muž je ten, ktorý keď nemá čo povedať, mlčí...
NinaQ
25.10.19,18:09
Toto všetko je OK, s výnimkou posledného, ale tam som kompenzovaná momentálne vhodnou dávkou.
Xanti
25.10.19,18:24
A čo borelioza? Nevyšetrovali?
Terezia13
25.10.19,18:39
bolo aj vyšetrenie lymfatických uzlín? ešte je možnosť - nebola nejaká exotická ale aj menej exotická dovolenka? a čo nákaza kliešťom?
NinaQ
25.10.19,18:49
Nie LU neboli nijako špecificky vyšetrované. Dovolenka exotická nebola, kliešť nie. Ale skôr naozaj pokiaľ niekto niečo podobné mal, rada by som nejaké skúsenosti. Ale samozrejme ďakujem.
buchač
25.10.19,18:56
Takže asi takto :

1. Dnes zaregistrovaný nick a už pozná mpje krstné meno ? Zaujímavé....aj keď by sa dalo vziať podľa iných okolností.
2. Toto je ale zaujímavejšie...utajený nick ???
https://www.porada.sk/member.php?u=387024
3. Keď už, tak ja vravím ZÁSADNE z vlastných skúseností.

Nevravím, že si to náležité nevyhľadám na Google...dokonca aj v engliš, ak to usúdim za vhodné.
Lenže Google je len a len všeobecné alebo konkrétne na konkrétnu osobu.
------------------
Aby som odpovedal ?

Dnes som bol okolo obeda solídne unavený, aj kĺby ma boleli, aj svaly...lenže mne nebolo potrebná anamnéza, ja totiž viem, od čoho to bolo.
NinaQ
25.10.19,19:05
Opakujem, ak máš vo svojom okolí niekoho, čo má podobné problémy pár mesiacov, budem rada ak prezdieľaš so mnou info.
korela
26.10.19,09:23
Osobne podobne 2x v živote, ustúpilo spontánne samo po dvoch mesiacoch. 22 a 40 r. Pri vyšetreniach sa nič nenašlo.
.
Podobný prípad v rodine, stav trvá štyri roky, zdravotná starostlivosť nadštandardná, lebo lekári,...ide o mladého človeka, doteraz mu nič nezistili a celú dobu sa trápi.
.
Nenapísala si, v akom stave máš gastrotrakt. Ak by nebol v poriadku, trpel by celý organizmus, pretože zlé vstrebávanie živín .... a cez deficit výživ. látok by sa dali možno vysvetliť tvoje telesné potiaže.
.
Môjmu diaťaťu diagnostikovali celiakiu po 17 rokoch, týmto všetkým sme si prešli iba preto, pretože sa nevyskytovali žiadne bežné príznaky tejto dg, okrem občasného acetonického dychu ešte v predškolskom veku, ktorý trval zakaždým veľmi krátko, obávala som sa diabetu, nikdy sa však nepotvrdil. Že aj acet. dych som si prečítala iba raz na Primárovi. Nikde inde som sa s tým už potom nestretla.
Ak si dávnejšia členka, tak som to tu dosť často svojho času spomínala aj kvôli osvete.
"Už cca. pol roka ma trápia opakujúce sa ako keby virózy, je to celková slabosť, zvýšená teplota, bolesti svalov a kĺbov, potenie." Okrem potenia takmer detto, nie v kuse. Najhoršie to začalo byť až v puberte, kedy už organizmus kolaboval, nekonečné vyšetrenia vrátane infekčných a nič. Dg sa zistila náhodou, jednej lekárke v Ústave lekárskej kozmetiky napadlo urobiť krvné testy a tam pravá dg konečne vyskočila.
.
Dnes je už hádam situácia iná, ale ak ti nerobili testy na celiakiu alebo iné potravinové intolerancie, toto by som ti odporučila ja.
Ja som sa zo svojich problémov dostala iba stravou. Zásadotvorná, hlavne olej omega 3, orechy, bez mäsa, cukru, múky, ovocia, mlieka, iba 2 malé jogurty denne. Dusená na pare zelenina a zel. šťavy najmä z cvikle a zeleru riedené vodou 1:1 2x denne po 2 Dl, šaláty, ľan. semienka, 3 l vody denne. Niekoľko mesiacov.
Očista, odstránenie možných zápalov, odišla bolesť dvoch kĺbov, odstránil sa hlavný problém a pod.

Kedysi sa tu často na stránke spomínal homocysteín.
.
Pozrieť si kanál, https://www.youtube.com/results?search_query=dr+igor+bukovsk%C3%BD+akv
tvrdí, že v súčasnosti má problémy s trávením u nás cez 70% ľudí, myslím, že toto video je o tom - Poruchy trávenia – čo sa to s nami deje? -, takže by som túto oblasť nevynechala, môže ísť aj o parazity, proste široký záber. Nie vo všetkom s ním súhlasím, napr. odmieta zásadotvorné stravovanie, keby odskúšal na sebe, pochopil by.
avalik
26.10.19,19:35
beries nejake lieky? ak ano, nemoze to byt neziaduci ucinok?
ja som mala suchy kasel z urciteho lieku na tlak, po zmene prestal
tak isto lieky na cholesterol - statiny - bolesti svalov ....
Žabinka
26.10.19,20:57
nuž, ja som mala pred asi 10 rokmi podobný problém, vystriedala som viacerých lekárov, ktorí ma posielali od dverí k dverám, až ma už neviem ktorý poslal na infektológiu, kde mi zistili prekonanú mononukleózu.. mala som aj horšie pečeňové testy, takže mi dr predpísala lieky na pečeň, názov už neviem, plus diéta pečeňová..
ale aj neskôr, pri borelióze som mala príznaky podobné chrípke, plus som bola neskutočne spavá, a prekvapujúce bolo, že toho roku som kliešťa nemala, alebo aspoň o ňom neviem, no dr povedala, že boreliózu môže prenášať aj iný hmyz, ktorý štipne, ani si to nemusiš uvedomiť..
vicktor
28.10.19,08:32
Ja si vravim ze na vine su pribudajuce roky ... nedaju si povedat ... svine
PaulaSamova
30.10.19,10:28
Ahoj, kolega mal podobné problémy. Behal po doktoroch a vyšetreniach a bol stále ako na tobogáne, raz lepšie raz horšie, dokonca niekedy mal dojem akoby už išiel zomrieť. Nedalo sa mu ani spať a problémy sa stále menili. V jeho prípade boli problémy s cystami v oblasti zubov (rentgen zubára do odhalil), takže skúsila by som ešte rentgen tváre či sa tam niečo nenájde. A následne, ak ani to nepomôže by som začala robiť maximum čo môžem z vlastnej strany pre zlepšenie situácie. Napríklad nejaký šport, meditácie a podobné cvičenia aby sa aj psychika ukludnila. Veľa kráť som v živote videla, že akonáhle človek dá do poriadku svoj vnútorný svet, začne pociťovať šťastie a radosť tak všetky aj fyzické problémy postupne ustúpia. Prajem veľa síl a radosti :)
Mila123
30.10.19,10:30
psychológa si nevyhľadala?
lubko6394
30.10.19,11:07
Tak toto ma zaujalo. Nemám ani únavu ani zvýšenú teplotu ani nič iné, len ma bolia kĺby a svaly pri nich. Lenže zakaždým iný kĺb a trvá to 2-3 dni. Začalo to ľavé chodidlo, prešlo to na pravé koleno z toho na ľavý lakeť potom na pravé rameno potom ľavý bedrový kĺb nasledoval pravý. Medzi bolesťami sú prestávky aj 2-3 týždne, niekedy to prestane, niekedy putuje aspoň cez 2 kĺby. Aj u obvodnej som bol, zobrala krv na dnu a ešte čosi a že všetko je v poriadku. V nedeľu to začalo pravé koleno až tak že som musel v pondelok zostať doma, v utorok som už ako tak normálne chytil a začalo pobolievať ľavé rameno ( trocha aj pravé, ale to môže byť tým vstávaním a zdvíhaním sa vtedy keď bolelo koleno). Lekárnička mi tvrdila že to trvá tak pol roka a potom to zmizne a že mám brať acylpirín ktorý mi pomáha pri bolesti zubov. Bývalý sused to má tiež a lieči to s aloe vera čo si v byte dopestuje.
Mária27
30.10.19,11:47
reuma
lubko6394
30.10.19,12:45
Prebehol som gúglom reumu a asi to ono nebude. Obvykle ráno je to buď rovnaké alebo omnoho lepšie ako večer. Ešte zvažujem klímu v lete alebo že som sa v noci odkopal a daný kĺb ochladil.
korela
30.10.19,12:58
V závere príspevku je veľa pravdy, stotožňujem sa s myšlienkou. Na uzdravení môjho otca svoj podiel mal aj tento prístup okrem výživy, išlo o 50.r. a z predpovede onkológov, ktorí mu dávali 3 týždne života, žil ešte takmer 17 rokov. Síce už nemal metastázy po celom tele ako pri prvom náleze, išlo o kožnú formu zo znamienka, neskôr s časovými odstupmi ešte dve operácie, ale nálezy boli iba podkožné, tak sa našli zavčasu.
Okrem lekárov si pribral hneď ešte alternatívu, upol sa na záhradu, zimu prešachoval, poobedňajší odpočinok každý deň v náručí vážnej hudby. Tiež začal praktizovať afirmácie.

Odporúčam, autorkou lekárka.
https://www.martinus.sk/?uItem=162531 sk
https://www.databazeknih.cz/knihy/mysl-je-mocny-lekar-190579?c=all cz
Mária27
30.10.19,13:04
je nevyspytateľná, nielen tá typická, je 150 druhov
lubko6394
16.01.20,15:35
Reuma to podľa reumatologičky nie je. Poslala ma na urológiu že mi majú skontrolovať prostatu. :)